Austria pozwie Węgry za politykę w sprawie uchodźców?

Minister Spraw Wewnętrznych Austrii Wolfgang Sobotka poinformował w radiu OeRF, że jeśli Węgry nie przestaną odsyłać imigrantów do Austrii sprawa trafi na wokandę.
Według Austriaków Węgrzy łamią postanowienia z Dublina, w myśl których imigrantów powinien przyjąć pierwszy kraj do którego dotrą. Budapeszt odpowiada – większość tych ludzi przybyła do nas z Włoch i Grecji.
– Austria będzie musiała wnieść sprawę do sądu. Musimy widzieć, że Unia Europejska działa zgodnie z prawem – stwierdził austriacki minister.
W specjalnym oświadczeniu rzecznika węgierskiego rządu możemy przeczytać – Węgry nie mogą i nie ponoszą odpowiedzialności za nieodpowiedzialne zachowanie innych państw członkowskich - Austrii, Niemiec – która same ignorują ustalone zasady lub Grecji która zaniedbuje swoje obowiązki.
Przypominamy, że Węgry w zeszłym roku wzniosły na granicy z Serbią płot z drutu kolczastego, który powstrzymał napływ nielegalnych imigrantów.
– Każdy imigrant oznacza zagrożenie dla bezpieczeństwa i ryzyko terroryzmu– powiedział premier Viktor Orban.
Polecamy Poranek Radia Republika
Wiadomości

Postawili głaz, teraz będą edukować Polaków ze "współwiny za Holocaust". Tak Niemcy zakłamują historię
Andrzej Duda wspiera Mołdawię. Prezydent Sandu: pana głos na scenie międzynarodowej był bardzo ważny dla mojego kraju [WIDEO]
Prezydent Miasta Chełm zaprasza na uroczyste obchody upamiętniające 82. Rocznicę Krwawej Niedzieli na Wołyniu.
Najnowsze

Postawili głaz, teraz będą edukować Polaków ze "współwiny za Holocaust". Tak Niemcy zakłamują historię

Prezydent Miasta Chełm zaprasza na uroczyste obchody upamiętniające 82. Rocznicę Krwawej Niedzieli na Wołyniu.

Kolejna gwiazda dołącza do Tańca z Gwiazdami. To wicemistrzyni olimpijska.

Rozłam w Polsce 2050? Bodnar rezygnuje z członkostwa w partii
