Atak na bazę wojskową w Pakistanie
Co najmniej 17 osób zginęło w ataku na bazę wojsk lotniczych Badaber, na północy regionu Peszawar w Pakistanie. Na razie nie zidentyfikowano sprawców zamachu.
Niektóre doniesienia medialne mówią o większej ilości ofiar śmiertelnych, ale na razie informacje te nie zostały potwierdzone przez władze Pakistanu.
Do ataku doszło w dwóch miejscach w bazie. Część sprawców zaatakowała podczas porannej modlitwy w meczecie na terenie bazy. Tam też zabite zostało co najmniej 16 osób, które sprawcy zaatakowali kiedy żołnierze byli nieuzbrojeni. Ostatnia potwierdzona ofiara to uzbrojony oficer. Rannych zostało tez kilkunastu napastników.
Jak podają władze wojskowe, sprawcy ubrani byli w uniformy policyjny. Na razie nie udało się ich zidentyfikować, ale do zamachu przyznali się pakistańscy talibowie.
Najnowsze
„To jest akcja nękania dziennikarzy”. Goście Republiki ostro komentują serię prowokacji wobec stacji
Kaczyński po marszu na Placu Zamkowym: „Patriotyczna Polska się budzi”
Grodecki rozmawiał z wiceszefem Pentagonu. "Polska może liczyć na utrzymanie silnego zaangażowania wojskowego USA"