African Music School z niespodzianką dla Polaków. Z okazji 11 listopada !

Z serca Afryki dla Polaków z okazji Dnia Niepodległości. Pamiętajmy o pomocy Afryce #GraNieBurczy.
Miła niespodzianki z Afryki dla Polski w dniu naszego święta państwowego.
Celem projektu African Music School jest budowa pierwszej Szkoły Muzycznej w Republice Środkowoafrykańskiej (RCA), która od dziesięciu lat pogrążona jest w wewnętrznych konfliktach zbrojnych i jest jednym z najbiedniejszych państw Afryki.
W tym kraju aż 65 % dzieci zmuszanych jest do pracy lub wstąpienia do wojska. Według danych polskich misjonarzy władze nie wybudowały tu żadnej nowej szkoły od wielu lat.
Z tego powodu to kościół i misjonarze są głównymi siłami, które edukują dzieci i młodzież.
Aby wybudować szkołę trzeba zebrać 534 tysięcy złotych.
Szkoła ma pomóc dzieciom w rozwijaniu ich zdolności artystycznych, aby mogli korzystać ze swoich talentów. Z drugiej strony to też sposób na odreagowanie wojennej traumy i możliwość aby afrykańskie dzieci miały więcej przyjemnych wspomnień z dzieciństwa.
Autorem projektu jest polski misjonarz br. Benedykt Pączka.
Organizatorem jest Fundacja Dzieci Afryki.
Polecamy Nasze programy
Wiadomości
Tragiczny wypadek w Chełmie, zginęło dwóch 18-latków. W aucie jechało 10 młodych osób, kierowca był pijany
Niemiecki wywiad: rosyjska gospodarka produkuje więcej niż potrzeba do działań wojennych na Ukrainie
Tusk kontra marsz PiS z okazji 1000-lecia Królestwa Polskiego. Internauci punktują jego "marsz patriotów"
Najnowsze

Niemiecki wywiad: rosyjska gospodarka produkuje więcej niż potrzeba do działań wojennych na Ukrainie

Kampania wyborcza to wojna zastępcza. Walczą tak naprawdę partie | Salonik polityczny

Politycy w mundurach. Szkolenie Tuska dzieli rząd i obnaża intencje

Cudowna metamorfoza Tuska | Salonik polityczny