Przejdź do treści
Radio Republika W środę gośćmi Antoniego Opalińskiego i Adriana Stankowskiego w Radiu Republika będą: 6.19 Tomasz Grzywaczewski (podróżnik, publicysta), 6.35 Tomasz Sakiewicz (prezes TV Republika, red. naczelny Radia Republika), 7.10 Maciej Wąsik (europoseł, PiS)
04:33 Wenezuela: Na wypadek ataku USA siły zbrojne Wenezueli planują odpowiedzieć walką partyzancką; rozmieszczają jednostki, niektóre wyposażone w sprzęt wyprodukowany wiele lat temu w Rosji
02:54 Kolumbia: W bombardowaniach przeprowadzonych przez kolumbijską armię zginęło co najmniej 19 członków grupy paramilitarnej dowodzonej przez najbardziej poszukiwanego rebelianta w kraju, Ivana Mordisco
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Warszawa oraz Wolni Polacy zapraszają na protest przeciwko represjom politycznym wobec Daniela Obajtka, 12 listopada, godz. 11:30 przed Prokuraturą Regionalną w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 25)
Wydarzenie 12 listopada (środa), o godz. 18:00 odbędzie się pokaz filmu "Operacja Polonia 1920". Miejsce: Sala widowiskowa Centrum Kultury - Izabelin. Wstęp wolny
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Chrzanów zaprasza na spotkanie otwarte z Jakubem Maciejewskim. 14 listopada, g. 18:00. Sala Parafialna ul. Adama Mickiewicza 5, Chrzanów
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Gdyni zaprasza na spotkanie z Jackiem Wroną, działaczem Ruchu Obrony Granic. 16 listopada, g. 17:30. Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. 10 Lutego 33
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Miechów zaprasza na spotkanie otwarte z Przemysławem Czarnkiem. 15 listopada, g. 13:00. Hala sportowa przy szkole podstawowej w Kozłowie, Kozłów 303
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Nowym Dworze Mazowieckim i NPR zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem 21 listopada o godz. 18:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ul I.J. Paderewskiego 1a
Wydarzenie Uroczystości 195. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Olszynka Grochowska, niedziela, 30.11. Początek o g. 12:30, Kopiec Bohaterów Olszynki Grochowskiej w Alei Chwały (ul. Chełmżyńska). Od g. 13:00 uroczystości przy Mogile Powstańczej, ul. Szeroka
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Absurd! Europejski tygodnik zrobił z Kaczyńskiego i Orbana komunistów

Źródło: twitter

Wydawany w Brukseli europejski tygodnik "zabłysnął" okładką – umieszczono na niej zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego i Viktora Orbana, a tytuł artykułu to "Nowi komuniści".

 

„Politico” to europejski tygodnik wydawany w Brukseli.

Sprawa treści artykułu i jego okładki nie do końca są jasne. Nie wiadomo czy twórcom chodziło o chęć wywołania sensacji i wzrost sprzedaży czy o coś innego. Tak czy inaczej, na okładce gazety znalazł się wizerunek Jarosława Kaczyńskiego i Viktora Orbana, opatrzone tytułem „Nowi komuniści”.

Autorką tekstu w gazecie jest Lili Bayer. Wg niej, w Polsce i na Węgrzech, można w ostatnim czasie zaobserwować powrót do przeszłości.

W tekście czytamy m.in., że zarówno PiS, jak i Fidesz "zbudowały swoją politykę na fundamencie konserwatywnego nacjonalizmu, retorycznie przeciwnego byłym komunistycznym władcom kraju".

Wg redaktorki, zarządzanie w Polsce i na Węgrzech oparte jest na wzorcu zaciekłości i obsesji na punkcie wrogów oraz klas. A to, ma przypominać właśnie komunistyczne rządy, którymi sami gardzą – tłumaczyła w swoim tekście Bayer.

Co więcej, autorka tekstu stwierdziła, że wyborcy PiS należą do mniej wykształconych oraz pochodzą głównie ze wsi.

W "Politico" czytamy też  m.in., że rządy Polski i Węgier "wykorzystały frustrację związaną z postkomunistyczną transformacją". 

 

#tomorrowspaperstoday Meet the new communists: Viktor Orbán and Jarosław Kaczyński pic.twitter.com/KboMe5dbjU

— POLITICO Europe (@POLITICOEurope) 4 kwietnia 2018

 

 

niezależna.pl

Wiadomości

Ziobro proponuje przesłuchanie w Brukseli lub na Węgrzech

Zakaz wstępu do szkół i przedszkoli dla aktywistów LGBT

Tak więźniowie na Białorusi wspierają rosyjskich żołnierzy

Niespodziewany raport: tyle kosztowałaby przegrana Ukrainy

Kolos dotarł na miejsce. Ostatnio tak było 26 lat temu

Smutny sygnał od Widza. Tak „świętowała” wrocławska instytucja

Goście "W punkt" o Marszu Niepodległości i świętowaniu

W wieku 99 lat zmarła Carmen Moreno. Była legendą polskiego jazzu

Duda o prześladowaniu Ziobry przez ludzi Tuska: to wściekła zemsta za utratę władzy w roku 2015

Hiszpania: rozpoczęto obchody Roku Gaudiego

Marsz Niepodległości łączy Polaków. To porażka "salonowych" hejterów

Adam Woronowicz wyróżniony przez Prezydenta. Odebrał ważne państwowe odznaczenie

Apostołka Nadziei - 254 rocznica urodzin założycielki zgromadzenia Sióstr Pasjonistek św. Pawła od Krzyża

Niemcy wyjeżdżają ze Stanów Zjednoczonych

Goście Miłosza Kłeczka: dlaczego zabrakło Tuska i za co wygwizdano Kosiniaka-Kamysza

Najnowsze

Ziobro proponuje przesłuchanie w Brukseli lub na Węgrzech

USS Gerald R. Ford

Kolos dotarł na miejsce. Ostatnio tak było 26 lat temu

Smutny sygnał od Widza. Tak „świętowała” wrocławska instytucja

Goście "W punkt" o Marszu Niepodległości i świętowaniu

W wieku 99 lat zmarła Carmen Moreno. Była legendą polskiego jazzu

lgbt w szkołach

Zakaz wstępu do szkół i przedszkoli dla aktywistów LGBT

grób na cmentarzu

Tak więźniowie na Białorusi wspierają rosyjskich żołnierzy

brytyjskie haubice dla ukraińskiej armii

Niespodziewany raport: tyle kosztowałaby przegrana Ukrainy