Przejdź do treści
14:16 Prezydent Andrzej Duda w rocznicę śmierci sierż. Sitka: jego ofiara pozostaje w naszej pamięci
14:10 Francja: Trzej obywatele Serbii oskarżeni o oblanie farbą synagog, być może w interesie Rosji
13:43 Pszczyna: Z Muzeum Zamkowego skradziono dwa rogi nosorożca
13:19 Holandia: Przedterminowe wybory parlamentarne odbędą się 29 października
13:12 IMGW: weekend będzie burzowy, wydano ostrzeżenia
12:45 Polska: Warszawska brygada upamiętniła sierż. Sitka w pierwszą rocznicę śmierci
11:47 Kupująca sprzęt dla wojska Agencja Uzbrojenia unieważniła postępowania na zakup dla wojska 32 kolejnych śmigłowców S-70i Black Hawk z zakładów PZL Mielec dla Wojska Polskiego
10:37 TK: działania podejmowane na wniosek nieistniejącej komisji mogą skutkować odpowiedzialnością prawną
09:40 Ukraina: Trzy osoby zabite i 40 rannych w Kijowie w wyniku rosyjskiego ataku
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej zaprasza do podpisywania list poparcia referendum lokalnego w Piotrkowie Tryb. Dziś przy Akademi Piotrkowskiej na ul. Słowackiego, od godz. 14.00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
Spotkanie Klub "Gazety Polskiej" Wrocław zaprasza na spotkanie otwarte z red. nacz. "Gazety Polskiej" i prezesem Republiki - Tomaszem Sakiewiczem. 7 czerwca, godz. 13:00. Sala NOT, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 74, Wrocław
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

A więc wojna! Rosjanie napadli na Ukrainę

Źródło: Fot. TV Republika

Stało się to, czego się obawialiśmy. Rosyjskie siły zbrojne napadły na Ukrainę. Putin wezwał ukraińskich żołnierzy do natychmiastowego złożenia broni i powrotu do domów. Rosyjskie ministerstwo obrony poinformował o przeprowadzeniu ataków na ukraińską infrastrukturę wojskową.

Bandycki reżim Władimira Putina posunął się do najgorszego. 

Rosyjski przywódca ogłosił, iż samozwańcze republiki Donbasu zwróciły się do Rosji z prośbą o pomoc. Wobec tego, postanowił rozpocząć ,,specjalną operację wojskową". Jej celem jest ma być ,,ochrona osób, które od ośmiu lat są ofiarami ludobójstwa".

Putin o 03:50 wypowiedział wojnę na Ukrainie.

Ataki rakietowe prowadzone są na wszystkie większe miasta.#ukraine #war pic.twitter.com/Wge97gfSkI

— Pietrek Szuster (@retsuz) February 24, 2022

- Będziemy dążyć do demilitaryzacji i denazyfikacji Ukrainy. NATO wspiera ukraińskich neonazistów, którzy nigdy nie wybaczą Krymowi ich wyboru i wejdą na Krym. Nasze działania to samoobrona przed zagrożeniami. W rosyjskich planach nie ma okupacji terytoriów ukraińskich, nikomu niczego nie narzucamy siłą. Wolność jest sercem naszej polityki. Zwrócę się do ukraińskich żołnierzy: ojcowie, dziadkowie i pradziadkowie nie walczyli z nazizmem po to, by dziś służyć antyludowej juntie. Odłóżcie broń i możecie bezpiecznie wrócić do domu. Cała odpowiedzialność za rozlew krwi będzie spoczywać na reżimie kijowskim. Jesteśmy gotowi na wszystko. Do każdego z zewnątrz, który próbuje przeszkodzić: reakcja Rosji doprowadzi do konsekwencji, których nigdy wcześniej nie doświadczyliście. Polityka imperium kłamstwa opiera się na brutalnej sile i wiemy, że prawdziwą siłą jest sprawiedliwość i prawda, która jest po naszej stronie. Bezpieczeństwo ojczyzny będzie niezawodnie gwarantowane - groził Putin w swoim oświadczeniu. 

Nie ulega wątpliwości, iż to wydumany preteks do haniebnej inwazji Rosji na swojego sąsiada

Situation is escalating quickly, Mass evacuation happening in Kiyv, people are asked to proceed to bomb shelters and metro stations pic.twitter.com/6HQnWslDDJ

— Savior (@AlexeyBelyov) February 24, 2022

Jak poinformował na Facebooku doradca szefa ukraińskiego MSW, wczesnym rankiem 24 lutego w Kijowie, Charkowie i Dnieprze doszło do ataków rakietowych na ukraińskie obiekty infrastruktury wojskowej

- Rozpoczęła się inwazja. Właśnie doszło do ataków rakietowych na wojskowe centra kontroli, lotniska, składy wojskowe, w Kijowie, Charkowie, Dnieprze. Na granicy trwa ostrzał artyleryjski. Od dzisiaj na świecie pojawia się nowa rzeczywistość geopolityczna. Albo Ukraina i świat powstrzymają teraz nowego Hitlera, albo wybuchnie trzecia wojna światowa – napisał.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Kraju. Według doniesień,  lider zamierza wprowadzić w swojej ojczyźnie stan wojenny.

Interfax

Wiadomości

"Cenckiewicz-podrabiacz". Wałęsa zalicza kolejny odlot!

Historyczny comeback Pacers! Haliburton nokautuje Thunder w końcówce pierwszego meczu finału NBA

Misja lądownika na Księżycu zakończona niepowodzeniem!

Grosicki kończy karierę reprezentacyjną, Polska szykuje się na Finlandię

Machcewicz szkaluje Nawrockiego w niemieckich mediach. Mówi o "hańbie", "naziolach" i "zohydzaniu Niemców"

Nowy koń w stajni Tuska

TRZEBA ZOBACZYĆ!

WAŻNE: Wojsko Polskie bez nowych Black Hawków. Znów brak kasy?

Fani bez szans na koncert Billie Eilish! Bilety zniknęły, influencerzy dostali VIP-y za darmo

Policja w akcji pod biedronką. I my mamy czuć się bezpiecznie? [WIDEO] [KOMENTARZE]

Republika Tajnych Służb. Operacja zniszczyć Karola Nawrockiego!

Giertych nie może pogodzić się z przegraną Trzaskowskiego. Co knuje?

Agnieszka Kaczorowska kupiła nowy dom! Pokazała pierwsze zdjęcia

Tusk mówi o rekonstrukcji rządu. Leszczyna pewna swego, a służba zdrowia tonie [WIDEO]

Zgrzyt u Beckhamów? Brooklyn nie pojawił się na 50. urodzinach ojca. Powód może zaskakiwać!

Znów bijemy wszelkie rekordy. Rozmowa z Karolem Nawrockim to był top [ANALIZY]

Najnowsze

"Cenckiewicz-podrabiacz". Wałęsa zalicza kolejny odlot!

Machcewicz szkaluje Nawrockiego w niemieckich mediach. Mówi o "hańbie", "naziolach" i "zohydzaniu Niemców"

Nowy koń w stajni Tuska

TRZEBA ZOBACZYĆ!

WAŻNE: Wojsko Polskie bez nowych Black Hawków. Znów brak kasy?

Fani bez szans na koncert Billie Eilish! Bilety zniknęły, influencerzy dostali VIP-y za darmo

Historyczny comeback Pacers! Haliburton nokautuje Thunder w końcówce pierwszego meczu finału NBA

Misja lądownika na Księżycu zakończona niepowodzeniem!

Grosicki kończy karierę reprezentacyjną, Polska szykuje się na Finlandię