A jednak! Już wkrótce dojdzie do spotkania Trumpa z Kimem
Prezydent USA Donald Trump potwierdził dzisiaj, że do jego spotkania z północnokoreańskim przywódcą Kim Dzong Unem dojdzie 12 czerwca w Singapurze.
Do deklaracji doszło po spotkaniu z wysłannikiem Korei Północnej Kim Jong Czolem.
Prezydent Trump stwierdził, że Korea Północna chce denuklearyzacji. Ponadto dodał, że prezydent Chin Xi Jinping w znaczący sposób pomógł w zorganizowaniu spotkania z Kimem.
Dodał, że koreański wysłannik pytał go o sankcje nałożone na jego kraj. Oświadczył, że powiedział mu, że z niecierpliwością czeka na dzień, kiedy będzie mógł je wycofać.
Prezydent USA ocenił, że możliwa jest transformacja Korei Północnej z Kim Dzong Unem na jej czele.
Stwierdził, że nie sądzi, by Stany Zjednoczone miały "wydać dużo pieniędzy, by pomóc Korei Północnej". Dodał, że uważa, że zrobi to Korea Południowa.
Najnowsze
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Tusk zamiast bronić polskich obywateli - uderza w Bąkiewicza. Mówił o "kompromitacji"
Lech i Górnik poznali rywali w eliminacjach Ligi Mistrzów
Pacjentka umarła w oczekiwaniu na pomoc. W tym czasie politycy KO leczą się bez kolejek