Przejdź do treści
Republika O godzinie 20:20 gośćmi Danuty Holeckiej w programie "Dzisiaj" w Republice będą Rafał Bochenek z Prawa i Sprawiedliwości oraz Bartosz Romowicz z Polski 2050
19:54 Sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych zarekomendowała uchylenie immunitetu posłowi PiS Antoniemu Macierewiczowi. Prokurator zamierza postawić mu zarzut, że jako szef podkomisji smoleńskiej ujawnił ściśle tajne informacje
17:41 Warszawa: sąd przedłużył o sześć miesięcy areszt dla Mieszka R., podejrzanego o morderstwo na Uniwersytecie Warszawskim
17:20 Holenderski kolarz Olav Kooij wygrał w Legnicy pierwszy etap 82. Tour de Pologne
Wydarzenie 6 sierpnia przed Sejmem, przed oraz podczas zaprzysiężenia Karola Nawrockiego, odbędzie się wielkie zgromadzenie Polaków. Później - odbędzie się biało-czerwony Marsz na Plac Zamkowy
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” w Perth Australia zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 10 sierpnia 2025 r. (niedziela), g. 9.30 Msza św. - g. 10.45projekcja filmu „Sierpniowe Niebo. 63 Dni Chwały”, 35 Eighth Ave, Maylands
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

A. Fotyga: Nie uznaję wyboru Aleksandra Łukaszenki na prezydenta

Źródło: Wikipedia

Podczas spotkania Komisji Spraw Zagranicznych (AFET) odbyła się wymiana poglądów z Swietłaną Ciechanouską. Podczas dyskusji głos zabrała eurodeputowana PiS, Anna Fotyga.

Anna Fotyga mówiła, że PE stoi po stronie obywateli Białorusi, którzy w sposób pokojowy demonstrują, walcząc o swoje prawa i o demokrację.

-Jak wielu eurodeputowanych, nie uznaję Aleksandra Łukaszenki za wybranego zgodnie z prawem prezydenta Białorusi. Jestem przekonana, że wybory zostały sfałszowane.

Była szefowa polskiej dyplomacji i zaapelowała, by natychmiast odbyły się negocjacje, które doprowadzą do prawdziwie wolnych wyborów na Białorusi i uznają wolę Białorusinów.

- Domagamy się też natychmiastowego zwolnienia więźniów politycznych, zaprzestania i rozliczenia wszystkich aktów przemocy wobec społeczeństwa.

Europosłanka oceniła sytuację na Białorusi jako bardzo trudną, przekazała, że zatrzymane osoby często są torturowane, a przecież społeczeństwo protestuje w sposób pokojowy. Fotyga zauważyła, że możemy dziś mówić o pełzającej rosyjskiej interwencji na Białorusi. 

- Łukaszenko zwrócił się do Kremla o pomoc i otrzymał ją, choć jest to pomoc ukryta, która wygląda na działania hybrydowe.

Materiały prasowe

Polecamy Sejm

Wiadomości

Ambasador USA przy NATO: Putin jest chory i nielogiczny, ale raczej nie chce zmierzyć się z najpotężniejszym wojskiem na świecie

Koalicja 13. grudnia nie odpuszcza. Tym razem chcą głowy Antoniego Macierewicza

102-latek przeszedł operację biodra w szpitalu w Bełchatowie

Ministerstwo klimatu: Witold Koss odwołany ze stanowiska dyrektora generalnego Lasów Państwowych

Sachajko: obecny rząd przyjmuje takie ustawy, które drenują polski budżet

Pietrykowski z Polski 2050: do spotkania Duda – Hołownia dziś nie dojdzie

Bosak w Republice: Hołownia nie wygląda mi na samobójcę politycznego

Messi kontuzjowany. Czy Inter poradzi sobie bez lidera?

Prowadząca koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” uderzyła w Tomasza Wolnego

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zaapelowała do Prezydenta RP ws. ustawy o prawach pacjenta

Nad Polskę zbliża się wyż Ines. Wraca wakacyjna aura!

Katarzyna Zielińska świętuje 12. rocznicę ślubu! Pokazała prywatne zdjęcia z przedszkola

Wystawił ponad 1700 recept, co umożliwiło lewy handel lekami psychotropowymi

Makabryczna zbrodnia na kampusie UW. Jest decyzja sądu

Czego po prezydencie Nawrockim spodziewają się Polacy? Jest nowy sondaż

Najnowsze

Ambasador USA przy NATO: Putin jest chory i nielogiczny, ale raczej nie chce zmierzyć się z najpotężniejszym wojskiem na świecie

Sachajko: obecny rząd przyjmuje takie ustawy, które drenują polski budżet

Duda Hołownia w Sejmie

Pietrykowski z Polski 2050: do spotkania Duda – Hołownia dziś nie dojdzie

Bosak w Republice: Hołownia nie wygląda mi na samobójcę politycznego

Messi kontuzjowany. Czy Inter poradzi sobie bez lidera?

Koalicja 13. grudnia nie odpuszcza. Tym razem chcą głowy Antoniego Macierewicza

102-latek przeszedł operację biodra w szpitalu w Bełchatowie

Ministerstwo klimatu: Witold Koss odwołany ze stanowiska dyrektora generalnego Lasów Państwowych