17 żołnierzy zabitych w ataku na bazę wojskową w Kaszmirze
17 żołnierzy zginęło i 19 zostało rannych w ataku bojowników na bazę wojskową w Kaszmirze. To największy atak od 2014 roku.
Ciężko uzbrojeni bojownicy zaatakowali w niedzielę wczesnym rankiem bazę wojskową w Uri w północnym Kaszmirze. Zabitych zostało 17 żołnierzy, 19 zostało rannych. Zginęło także 4 bojowników.
Minister spraw wewnętrznych Indii Rajnath Singhw związku z atakiem na bazę odwołał swoją wizytę w Rosji i USA.
Konflikt między Indiami i Pakistanem o Kaszmir trwa już 60 lat. Działają tam zbrojne grupy separatystyczne oraz dążące do zjednoczenia z Pakistanem. Indie twierdzą, ze Pakistan dozbraja i szkoli bojowników, jednak Pakistan zaprzecza.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Wymiana uprzejmości pomiędzy prezydentem Nawrockim a Tuskiem. Lider KO nie spodziewał się takiej reakcji internautów
"Próba wrogiego przejęcia Warner Bros. Discovery". Paramount Skydance wszczyna alarm, co to oznacza dla TVN?
"Gigantyczny deficyt i brak pieniędzy na wszystko". Zbigniew Kuźmiuk w Republice komentuje budżet rządu Tuska
Najnowsze
"Próba wrogiego przejęcia Warner Bros. Discovery". Paramount Skydance wszczyna alarm, co to oznacza dla TVN?
Negocjacje pokojowe w sprawie Ukrainy na "krytycznym etapie". Rozmowy w Londynie bez Tuska
Ukraińskie siły powietrzne wykorzystują F-16 w nowych misjach przeciwko Rosji