120 kilogramów kokainy w kontenerze z brokułami
Hamburscy celnicy podczas rutynowej kontroli w kontenerze z brokułami znaleźli 120 kilogramów kokainy. Według wstępnych ustaleń towar pochodził z Ameryki Południowej.
Eksperci sądzą, że z takiej ilości narkotyków handlarze mogliby zyskać co najmniej 12 mln euro.
Hamburg jest jednym z największych centrów handlu narkotykami w Europie - pisze w środę portal tygodnika „Der Spiegel". W 2021 roku skonfiskowano tam około 18 ton kokainy, z czego 16 ton w kontenerach z Paragwaju. Była to największa ilość kokainy, jaką kiedykolwiek skonfiskowano w Europie - poinformował wówczas urząd celny.
ZOBACZ: Kokaina ukryta w strojach reprezentacji Kolumbii
W sądzie okręgowym w Hamburgu w związku z przemytem narkotyków wszczęto ponad 120 postępowań wobec ponad 200 oskarżonych.
Najnowsze
Iran zaatakował cele powiązane z USA w odpowiedzi na amerykańskie ataki
Groził prezydentowi RP w internecie. Policja zatrzymała obywatela Ukrainy
Policjant szantażował kobiety nagimi zdjęciami? Szokująca sytuacja w komendzie w Mielcu