Sukcesy polskich tenisistów. Hurkacz i Kubot z awansami

Artykuł
Pula nagród turnieju to 2,082 mln euro
Fot. pixabay/Eu_eugen

ATP Masters 1000 to cykl dziewięciu tenisowych turniejów męskich. Łukasz Kubot awansował do drugiej rundy debla. Hubert Hurkacz przeszedł do 1/8 finału w tej konkurencj.

Łukasz Kubot i Holender Wesley Koolhof awansowali do drugiej rundy debla w turnieju ATP Masters 1000 na w Monte Carlo. Polscy sportowcy Kubot i Koolhof pokonali Francuzów Adriana Mannarino i Benoit Paire'a 7:6 (7-2), 6:3.

Przed nimi pojedynek z Włochem Fabio Fogninim i Argentyńczykiem Diego Schwartzmanem. Zawodnicy występują także w singlu.

Hurkacz i Felix Auger-Aliassime mecz z Romainem Arneodo i Hugo Nysem zakończyli bardzo szybko. Reprezentujący od kilku lat Monako Francuzi poddali mecz w pierwszym secie przy stanie 5:2 dla rywali.

Hurkacz musiał dwukrotnie wyjść na kort w Monte Carlo. Wszystko ze względu na przerwany, z powodu deszczu, mecz otwarcia w singlu, który musiał dokończyć. Podczas pojedynku pokonał włoskiego zawodnika Thomasa Fabbiano 6:3, 3:6, 6:3. W drugiej rundzie zmierzy się z Brytyjczykiem Danielem Evansem.

Kamil Majchrzak nie przeszedł eliminacji.

Źródło: PR24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy