Sukces za sukcesem Ukraińców. Rosjanie tracą ludzi i ciężki sprzęt

Artykuł
canva.com

Putinowska armia zbiera cięgi na Ukrainie. Jak poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, powołując się na zgrupowanie zjednoczonych sił broniących wschodniej części kraju, siły ukraińskie strąciły w czasie weekendu dwa rosyjskie śmigłowce Ka-52. Z kolei ukraińskie siły powietrzne poinformowały na Telegramie o zniszczeniu około piętnastu rosyjskich transporterów opancerzonych.

Jakie jeszcze sukcesy odnotowała armia, broniąca kraju przed agresją?„Ukraińskie siły zbrojne zniszczyły kolejne dwa rosyjskie magazyny amunicji na okupowanym przez Rosję obszarze obwodu chersońskiego na południu Ukrainy” – podała agencja Ukrinform, cytując wiceszefa rady obwodowej Serhija Chłania. „Zostało oficjalnie potwierdzone, że eksplozje słyszane w Muzykiwce i Nowej Kachowce w ciągu dnia oznaczały zniszczenie dwóch składów amunicji wroga. Czekamy na informacje z obszarów bardziej oddalonych od Chersonia.” – napisał Chłań na Facebooku.

Agencja Ukrinform przypomniała, że wojska ukraińskie zniszczyły również mosty przez rzekę Dniepr, by odciąć wojska rosyjskie w obwodzie chersońskim od zaopatrzenia.

 

Źródło: PAP, Twitter/@nexta_tv

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy