Strumień euro popłynie do Polski. Fundusze z KPO już w zasięgu wzroku

Artykuł
canva.com

Komisja Europejska dogadała się z naszym rządem. - Porozumienie w sprawie Krajowego Planu Odbudowy zostało zawarte - oświadczył w PR24 wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Kiedy miliardy euro trafią do Polski?

- KE wzięła polski plan na zakładnika z powodów politycznych. Porozumienie zawarto, zostały zakończone negocjacje. Komisja Europejska zgodziła się na pewien kompromis, polegający również na tym, że Polska zreformuje wymiar sprawiedliwości w jego zakresie dyscyplinarnym, a KE postara się nie ingerować tam, gdzie jej kompetencje nie sięgają i nie powinny sięgać - powiedział w Polskim Radiu 24 z-ca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel.

Zanosi się, że podczas przyszłotygodniowej wizyty w Polsce szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen uroczyście ogłosi, że zaczną być wypłacane miliardów euro z KPO. Kiedy tak naprawdę możemy spodziewać się przelewów z Brukseli? Prawdopodobnie już od września.


- W momencie kiedy KPO zostanie zatwierdzony, liczymy, że to stanie się dość szybko, to wtedy prawdopodobnie jeszcze w lipcu złożymy wniosek o wypłaty. No i teraz liczymy, że tym razem będzie procedowany szybko, ale ponownie, będziemy się cieszyć, jak przelew znajdzie się na koncie - oświadczył Fogiel.

 

 

Źródło: PAP, PR24

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy