Straż Graniczna dla migrantów. Funkcjonariusze rozdają żywność, jedzenie i koce

Artykuł
Funkcjonariusze udostępniają m.in. koce termiczne, batony energetyczne, termosy z herbatą
Fot. Podlaski Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej dystrybuują przedmioty i żywność zabezpieczające podstawowe potrzeby cudzoziemców. Dary dostarcza m.in.. Caritas, PCK i osoby prywatne.

Funkcjonariusze pełniący służbę w bezpośredniej ochronie granicy, mają w pojazdach służbowych m.in. koce termiczne, batony proteinowe i energetyczne, wodę butelkowaną oraz termosy z herbatą. Cudzoziemcy, którzy potrzebują pomocy otrzymują również ciepłe ubrania, buty, koce, a także żywność.

W każdej z placówek w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej wyznaczony został koordynator, który prowadzi zbiórki darów, w które angażują się przede wszystkim sami funkcjonariusze i pracownicy Podlaskiego Oddziału SG. Zbierane są najpotrzebniejsze rzeczy.

Zbiórki były prowadzone także przy współpracy Rzecznika Praw Obywatelskich, przy współudziale Polskiego Czerwonego Krzyża i Uniwersytetu Warszawskiego oraz z inicjatywy kapelanów Straży Granicznej i Wojska Polskiego.

W podstawowe środki higieny i prowiant o długotrwałym terminie przydatności placówki SG zaopatruje również Caritas Polska oraz Podlaski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Dary przekazują także indywidualni darczyńcy i organizacje z całej Polski, które zgłaszają na bieżąco chęć niesienia pomocy imigrantom.

Źródło: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy