Straż Graniczna: Zatrzymano czterech cudzoziemców za pomoc w nielegalnym przekraczaniu granicy

Artykuł
Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią obowiązuje stan wyjątkowy.
Fot. Twitter / Straż Graniczna / @Straz_Graniczna

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali we wtorek czterech cudzoziemców, którzy pomagali w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski - poinformowała w środę Straż Graniczna.

„Funkcjonariusze #PodlaskiOSG zatrzymali wczoraj tj. 12.10, 4 cudzoziemców, którzy pomagali w organizowaniu nielegalnego przekroczenia gr. z Białorusi do Polski” - przekazała na Twitterze Straż Graniczna, dodając, że było to dwóch obywateli Syrii z niemieckimi tytułami pobytowymi oraz dwóch obywateli Ukrainy.

Dodano, że od początku tego roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 250 osób, które pomagały w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

Wcześniej Straż Graniczna podała, że we wtorek strażnicy graniczni odnotowali 470 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Wszystkim próbom zapobieżono.

Jak dodano, w tym od początku października na tym odcinku granicy takich prób było już 6,7 tys., a od początku roku - 18,3 tysięcy.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. 1 października prezydent podpisał rozporządzenie o przedłużeniu stanu wyjątkowego o 60 dni. 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy