Straż Graniczna: Nasze patrole po raz kolejny obrzucano kamieniami

Portal TV Republika 03-10-2023, 12:30
Artykuł
twitter.com

„24 cudzoziemców próbowało w poniedziałek dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski; w okolicach Białowieży 11 osób przeprawiło się przez graniczną rzekę Przewłokę” – podała Straż Graniczna w raporcie z minionej doby.

Odnotowano kolejne incydenty z udziałem nielegalnych migrantów; w okolicach Mielnika 10-osobowa grupa cudzoziemców rzucała kamieniami w polskie patrole, nikt nie doznał obrażeń” - poinformowała SG rano na Twitterze.

Według danych Straży Granicznej, od początku roku na granicy polsko-białoruskiej było ponad 21,8 tys. prób nielegalnego jej przekroczenia. Nielegalni migranci zatrzymani w tym roku przez funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału SG pochodzili z ponad 50 krajów.

Na 186 km granicy z Białorusią zbudowana została w 2022 r. stalowa zapora o wysokości 5,5 m, która jest głównym elementem zabezpieczenia tej granicy przed nielegalną migracją. Jej uzupełnieniem jest system kamer i czujników, który powstał na 206 km tej granicy.

SG szuka wykonawcy zapory elektronicznej na rzece Bug wzdłuż granicy z Białorusią w województwie lubelskim. Zabezpieczenia mają powstać na długości 172 km, planowany jest montaż m.in. ok. 4,5 tys. kamer dzienno-nocnych i termowizyjnych oraz 1,8 tys. słupów kamerowych. SG chce także wyłonić w przetargu wykonawcę bariery elektronicznej na granicznych rzekach Świsłocz i Istoczanka w województwie podlaskim.Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy