Stanisławski: W tym kraju nie ma gospodarza

Artykuł
Michał Rachoń, Jakub Jałowiczor, Michał Kuź, Bojan Stanisławski
telewizja republika

– W tym kraju nie ma gospodarza, tu nikt nie rządzi – mówił w studio Telewizji Republika publicysta „Dziennika Trybuna” Bojan Stanisławski. – Prywatyzacja usług publicznych oznacza kolejny etap smutnej posttransformacyjnej rzeczywistości – dodał.

Główny wątek rozmowy stanowiła kwestia prywatyzacji usług publicznych i związanych z tym problemów, takich jak te dot. Kolei Śląskich, pogarszającej się służby zdrowia czy w związku z doręczaniem przesyłek.

To efekt rządów Platformy – ocenia sytuację Jakub Jałowiczor z „Tygodnika Solidarność”. Wedle jego opinii rząd Donalda Tuska nie radzi sobie z prywatyzacją.

Z jednej strony narzekamy na jakość usług szpitali czy poczty, ale też jesteśmy niezadowoleni z ich prywatyzacji – zauważył Michał Kuź z portalu „Nowa konfederacja”.

Z kolei zdaniem Stanisławskiego prywatyzacja usług publicznych „jest tu kompletnie nietrafiona”. – Dla społeczeństwa oznacza to kolejny etap smutnej posttransformacyjnej rzeczywistości – stwierdził. – W tym kraju nie ma gospodarza, tu nikt nie rządzi – podkreśla publicysta „Dziennika Trybuna”. Wedle jego opinii przykład kolei śląskich to „totalny przypał”. – W tym przypadku mamy do czynienia z mafią samorządowców, którzy urządzają sobie hucpy – podsumował Stanisławski.  

Źródło: telewizja republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy