Stanisław Czerczesow odchodzi z Legii. "Rozstajemy się w zgodzie i wzajemnym szacunku"

Artykuł
WIKIPEDIA/ SOFIK/ CC BY-SA 3.0

Dotychczasowy trener Legii Warszawa odchodzi z klubu. "Wojskowi" poinformowali na swojej stronie, że kontrakt rozwiązano za porozumieniem stron. – Bardzo serdecznie dziękujemy za profesjonalną postawę oraz poprowadzenie Legii do dubletu na Stulecie. Rozstajemy się w zgodzie i wzajemnym szacunku oraz życzymy naszym byłym trenerom powodzenia w dalszej karierze – powiedział Bogusław Leśnodorski, prezes stołecznej drużyny.

W ciągu ostatnich dni przez media przetoczyła się fala spekulacji dot. przyszłości Rosjanina. Klub poinformował jednak, że nie osiągnął porozumienia z dotychczasowym szkoleniowcem. – Trener Czerczesow i jego ekipa wykonali ogromną pracę z pierwszą drużyną, za co jesteśmy wszyscy bardzo wdzięczni. Dziś podaliśmy sobie ręce i życzyliśmy wzajemnie powodzenia – powiedział dyrektor sportowy Legii Michał Żewłakow.

Czerczesow został szkoleniowcem Legii 6 października 2015 roku, kiedy to zastąpił na stanowisku Henninga Berga. Rosjanin poprowadził "Wojskowych" do podwójnego sukcesu. Stołeczny klub zdobył nie tylko mistrzostwo Polski, ale również Puchar Polski. Taki był jednak plan minimum, który postawiono przed szkoleniowcem. Legia zawsze gra o najwyższe cele, ale w tym roku obchodzi swoje stulecie.

Pod wodzą Czerczesowa Legia rozegrała 65 spotkań, z których wygrała 45. Odniosła tylko 12 porażek, zaś 12 spotkań zakończyło się podziałem punktów.

Niedługo klub zaprezentuje nowego trenera, ale portal weszlo.com poinformował, że zostanie nim Albańczyk Besnik Hasi opiekujący się do niedawna RSC Anderlechtem.

Źródło: legia.com, legionisci.com, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy