"Środowiska lewicowe mówią, że to jest wojna. To jest wojna i my do tej wojny przystępujemy"

Artykuł
Fot. PAP/Tomasz Gzell Warszawa, 26.10.2020. Przewodniczący Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz
PAP

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz zapowiedział w poniedziałek powstanie nowej organizacji o nazwie "Straż Narodowa", której celem będzie m.in. obrona kościołów. - Środowiska lewicowe mówią, że to jest wojna; tak, to jest wojna i my do tej wojny przystępujemy - stwierdził.

Zgodnie z zapowiedzią Bąkiewicza, trzon nowej organizacji prawdopodobnie będzie stanowić Straż Marszu Niepodległości, do której należy obecnie kilkaset osób.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej zorganizowanej przed warszawską Bazyliką Świętego Krzyża prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości przekonywał, że - Jesteśmy w trakcie neobolszewickiej rewolucji. Nie chcemy, żeby te środowiska, które są środowiskami antycywilizacyjnymi, atakowały nas, katolików, dlatego powołujemy pewien rodzaj samoobrony - samoobrony katolickiej, cywilizacyjnej - zapowiedział.

Nazwa organizacji 

Organizacja będzie nosić nazwę "Straż Narodowa". - Zachęcam wszystkich, aby do tej organizacji wstępowali. Będziemy bronić każdego kościoła, każdej dzielnicy, każdego miasta, każdej wioski. Z tego miejsca wzywam wszystkich katolików, że dosyć tej pacyfistycznej postawy, która powodowała, że dzisiaj bandy hołoty wchodzą do kościoła, profanują ołtarze, profanują Najświętszy Sakrament, używają wulgarnych, knajackich słów - mówił.

Bąkiewicz przekonywał, że podczas niedzielnego protestu to strona narodowa atakowana była przez lewicowych aktywistów. - Policja zupełnie na to nie reagowała, policja apelowała o to, żebyśmy się nie modlili, bo to jest prowokowanie drugiej strony. Ci ludzie chcą nas zniszczyć i zgnieść. Ja z tego miejsca mówię, że miecz sprawiedliwości nad nimi wisi i jeśli będzie trzeba, zgnieciemy ich w proch i zniszczymy tę rewolucję - mówił.

- Środowiska lewicowe mówią, że to jest wojna: tak, to jest wojna i my do tej wojny przystępujemy. Z tego miejsca wzywam wszystkich katolików, patriotów, przede wszystkim kapłanów i biskupów o świadectwo. Świadectwo, które jest w dniu dzisiejszym potrzebne - wiary, poświęcenia. Wstańmy z wygodnych kanap, sprzed telewizorów, sprzed monitorów, zacznijmy walczyć o Polskę, o Polskę katolicką, wierną zasadom i moralności - apelował.

Bronienie wartości

Dodał, że będzie bronił bliskich mu wartości, nawet, jeśli trzeba będzie to robić "fizycznie". "Bo bronimy naszych rodzin, naszych kapłanów, naszego dziedzictwa kulturowego" - mówił.

Tomasz Kalinowski z zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości dodał, - Moi członkowie będą występować na drogę prawną przeciwko dziennikarzom, którzy kolportowali informacje, że wczoraj dochodziło do jakichś incydentów czy pobić. Wiemy też, że wobec pojedynczych osób, które broniły tutaj miejsca kultu, są stosowane groźby, aktywiści lewicowi mobilizują się do tego, żeby fizycznie rozprawiać się z takimi osobami - to niedopuszczalne - powiedział.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy