#SprzątamyDlaPolski 2023. Ogólnopolska akcja sprzątania świata

Portal TV Republika 21-09-2023, 15:56
Artykuł
Materiały prasowe

Inicjatywa #SprzątamyDlaPolski z edycji na edycję cieszy się coraz większym zainteresowaniem - we wszystkich odsłonach w sumie udział wzięło już ponad milion uczestników ze wszystkich regionów w całej Polsce. Głównym celem przedsięwzięcia jest walka z zanieczyszczeniami w lasach, parkach, skwerach i innych terenach zielonych. Cel ten osiągany jest na dwa sposoby - finał każdej edycji #SprzątamyDlaPolski polega na masowej akcji sprzątania świata, tę jednak poprzedza kilkutygodniowy cykl edukacyjny skierowany do szkół i przedszkoli.

W ten sposób uczestnicy nie tylko jednorazowo sprzątają okoliczne tereny zielone, ale także wyrabiają w sobie nawyki odpowiedzialności środowiskowej. Inicjatywa ta odpowiada zatem zarówno na doraźne potrzeby niszczejącego środowiska, jak i na długofalowe zapotrzebowanie na budowę świadomego ekologicznie społeczeństwa.

W środę, 4 października 2023 roku odbędzie się kolejna, VI już edycja ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego

Choć największą nagrodą dla każdego uczestnika akcji z pewnością jest satysfakcja z dobrego społecznie uczynku, organizatorzy co roku przygotowują certyfikaty uczestnictwa w wydarzeniu oraz pakiety nagród dla najaktywniejszych grup sprzątających w celu docenienia wysiłku, jaki uczestnicy wkładają w realizację tej szlachetnej misji. Tradycja ta utrzymana zostanie także w zbliżającej się VI odsłonie inicjatywy. 

Akcja skierowana jest w szczególności do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, organizacji pozarządowych, społeczności lokalnych w każdym wieku oraz innych grup społecznych, także tych nieformalnych. Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/2n2uRoodF3tbPSVt9. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Sprzątamy Dla Polski.

W latach ubiegłych w wielkiej akcji sprzątania świata pod szyldem #SprzątamyDlaPolski uczestniczyli nie tylko młodzi Polacy, ale także parlamentarzyści, influencerzy, znani dziennikarze i wiele, wiele innych osób.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Telewizja Republika. 

Źródło: Materiały prasowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy