Spotkanie prezydenta RP z królem Jordanii

Artykuł
Fot. Jakub Szymczuk/ KPRP

W Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda gościł dziś Jego Królewską Mość Abdullaha II Ibn Al Husseina Króla Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego. Jest to druga wizyta oficjalna jordańskiego monarchy w Polsce.

Jordania jest dla Polski cenionym i wiarygodnym partnerem w regionie Bliskiego Wschodu. Odzwierciedleniem doskonałych relacji jest wysoka dynamika kontaktów dwustronnych, w tym na najwyższym szczeblu. Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Królem Abdullahem II na marginesie Zgromadzenia Ogólnego ONZ w 2015 r. Rok później Król przebywał w Polsce z wizytą nieoficjalną, przekazane przez niego zaproszenie zaowocowało zaś złożeniem przez Prezydenta Dudę wizyty oficjalnej w Jordanii w 2016 r. Do ponownego spotkania Prezydenta Dudy z Królem Abdullahem II doszło na marginesie szczytu ekonomicznego w Davos w 2018 r.

Relacje polsko-jordańskie koncentrują się wokół współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa. W jej ramach wspólne projekty realizują polskie i jordańskie siły specjalne. Jordania jest także odbiorcą produktów polskiego przemysłu obronnego.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy