Zaginęło dwoje sportowców kongijskich
Francuski wymiar sprawiedliwości prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia dwójki paralimpijczyków kongijskich, którzy brali udział w niedawno zakończonych igrzyskach w Paryżu - potwierdziła prokuratura w podparyskim Bobigny.
Prokuratorzy wszczęli śledztwo 7. września, po tym jak członkowie delegacji Konga ostrzegli władze francuskie o ich zniknięciu dwa dni wcześniej. Gazeta „Le Parisien” podała, że kulomiotka Mireille Nganga i Emmanuel Grace Mouambako, niedowidzący sprinter, któremu towarzyszył przewodnik, zaginęli 5. września.
Bagaże sportowców również zniknęły, ale ich paszporty pozostały w kongijskiej delegacji. Fakty potwierdził urzędnik posiadający wiedzę na temat śledztwa, który poprosił o zachowanie anonimowości, ponieważ nie wolno mu publicznie wypowiadać się o sprawie.
Jak poinformowali organizatorzy, Nganga, która nie odnotowała żadnego wyniku w rzutach oszczepem i pchnięciu kulą, oraz Mouambako nieśli flagę Republiki Konga podczas ceremonii otwarcia igrzysk paralimpijskich.
W podobnych okolicznościach zaginęli rwandyjska parasiatkarka Claudine Bazubagira i wiceprezes Erytrejskiego Komitetu Paralimpijskiego.
źródło: PAP
Najnowsze
Trybunał Stanu dla Tuska? Prof. Żaryn stwierdza jednoznacznie
Prezydencki minister na gali Plebiscytu Guttmanny 2025. "Prawdziwa siła tkwi w wytrwałości i pasji"
Żurek łamie konstytucję! Helsińska Fundacja Praw Człowieka bez ogródek o ministrze Tuska