Polacy potwierdzili supremację w tym sporcie. Złoty junior
x.com/@_C_Moto

Wiktor Przyjemski zdobył złoty medal mistrzostw świata juniorów na żużlu po drugim miejscu w ostatnich zawodach w Toruniu. Zwyciężył Norweg Mathias Pollestad, który zdobył brąz w całym cyklu. Srebro dla Ukraińca Nazara Parnickiego.

W czerwcu w pierwszym turnieju w szwedzkiej Malilli Polacy zajęli wszystkie miejsca na podium: triumfował Przyjemski przed Bańborem i Szostakiem. Na początku września Przyjemski był drugi w Rydze. Tam wygrał Parnicki.

W piątek na Motoarenie w Toruniu Polak był najszybszy zarówno w rundzie zasadniczej, jak i w półfinale. W rywalizacji o zwycięstwo w zawodach w Toruniu doszło do groźnego upadku. Ucierpiał w nim Ukrainiec Nazar Parnicki, który został wykluczony z powtórki. Mimo tego wywalczył srebrny medal MŚJ. Brąz wywalczył Pollestad, który w trzecim podejściu do finału pokonał Przyjemskiego.

W dwóch poprzednich latach mistrzem świata juniorów został Mateusz Cierniak, który w tym roku nie startował. Polacy zdominowali te zawody od lat, a złoto Przyjemskiego jest osiemnastym biało-czerwonych w MŚJ na żużlu.

W ciągu ostatnich 12 lat Polacy aż 10 razy stawali na najwyższym podium mistrzostw. Na 36 miejsc na podium w ostatnich 12 latach zajęli 23! To absolutna supremacja i swoisty fenomen.

Źródło: Republika/PAP

Poczta Polska poprosiła ZUS o rozłożenie składek na raty!

Zdjęcia lotnicze Rio Negro potwierdzają katastrofalne skutki suszy w Amazonii

Obce państwa wpływają na politykę Kanady w czasie wyborów

Iran zapowiedział ukaranie sprawców izraelskiego ataku na Bejrut

Davies stawia diagnozę w sprawie Rosji. Czego się boi Zachód?

Przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej dały rządowi 30 dni

Ponowne ataki na obiekty Hezbollahu w Bejrucie. Cywile ostrzeżeni

PRZEPIS DNIA

Jajka w koszulce na toście z awokado i pomidorem

Szef PKP Cargo ekspertem od zwolnień. Najpierw konferencja, potem praktyka

"Demokracja walcząca" walczy ze świadkami powodzi

Jakubiak mocno do Bodnara: kto mieczem wojuje ten od miecza ginie - zapamiętaj sobie to chłopie

Ciężki dzień dla rządu. Roman Giertych szydzi z decyzji sądów. Burza w sieci

Dowództwo Operacyjne: dzisiejsze ataki na cele w Libanie nie stanowiły zagrożenia dla polskich żołnierzy