W Gliwicach mimo mrozu było gorąco. Niestety na trybunach
twitter @Avanti__News

Wczorajszy mecz pomiędzy Piastem Gliwice a Górnikiem Zabrze został przerwany przez burdy wywołane przez kibiców.

Spotkanie 26. kolejki Ekstraklasy Piast Gliwice - Górnik Zabrze zostało przerwane w 81. minucie przy stanie 1-0 (0-0) dla gospodarzy. Do zamieszek doszło po spaleniu flagi kibiców Piasta przez fanatyków z Zabrza. Wcześniej ola dla gospodarzy strzelił Mateusz Szczepaniak. W niedzielę zostanie wszczęte postępowanie Komisji Ligi dotyczące spotkania, a na poniedziałkowym nadzwyczajnym posiedzeniu zapadną ostateczne decyzje. Spodziewany jest walkower 0-3 dla Górnika.

Oglądając materiały związane z tym meczem rodzą się jednak wątpliwości – czy zagrożenie rzeczywiście było tak wielkie, że mecz powinien zostać przerwany?

Górnik z 41 punktami zajmuje 4 miejsce i walczy o europejskie puchary, z kolei Piast Gliwice z 25 pkt. bije się o utrzymanie, aktualnie zajmuje bezpieczną trzynastą pozycję.

Derby Górnego Śląska Piast Gliwice - Górnik Zabrze - zamiast meczu jest zadyma kiboli. Zamiast piłkarzy na boisku, na murawie jest policja, policja z psami, policja konna. Kibole w akcji  To możliwe tylko w Polsce. #derby #kibole pic.twitter.com/YhUTPT9frt