VfL Wolfsburg w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Niemiecki zespół pokonał w rewanżowym meczu 1/8 finału u siebie KAA Gent 1:0 zapewniając sobie historyczny awans do najlepszej ósemki. Jedyną bramkę strzelił w 74 minucie Andre Schuerrle.
W pierwszym spotkaniu obu drużyn Wolfsburg pokonał na wyjeździe Belgów 3:2, choć prowadził już 3:0. Odrobienie dwóch goli w końcówce tamtego starcia dawało Gent jeszcze wiarę w możliwość sprawienia niespodzianki. Niestety te nadzieje udało się przekuć jedynie w niewielką przewagę w posiadaniu piłki w całym meczu.
Zespół gości choć starał się grać ambitnie, wysokim pressingiem, to jednak nie był w stanie poważnie zagrozić bramce Wilków. Wszelkie wątpliwości gospodarze rozwiali w 74 minucie, kiedy ładnym rajdem na skrzydle popisał się Julian Draxler, by następnie wyłożyć piłkę wchodzącemu Andre Schuerrle, któremu nie pozostało nic innego jak tylko umieścić piłkę w siatce i zapewnić swojemu zespołowi zwycięstwo.
Tym samym Wolfsburg po raz pierwszy w historii, w swoim drugim sezonie w Lidze Mistrzów, awansował do ćwierćfinału rozgrywek. Dla Gent był to także sezon historyczny, nigdy wcześniej bowiem nie grali choćby w fazie grupowej Champions League.
Polecamy Poranek Radia
Wiadomości
Najnowsze

US Open: Świątek z awansem do trzeciej rundy po trudnym meczu z Lamens

Tusk atakuje w sprawie CPK. Horała odpowiada: „Tuskowe neo-CPK – dużo szumu, mało konkretów”

UJAWNIAMY: Emerytalny skok na kasę w powiecie radomszczańskim? Kontrowersyjne zmiany statutu i burza wokół “premii”
