Turniej WTA - Zwycięstwa Świątek i Fręch
sport.interia.pl, gotowinasport.sts.pl

Iga Świątek pokonała Francuzkę Varvarę Grachevą 6:0, 6:7 (8-10), 6:2 w 2. rundzie turnieju tenisistek WTA 1000 na twardych kortach w Cincinnati, a w 1. rundzie Magdalena Fręch wygrała z Czeszką Marie Bouzkovą 3:6, 6:4, 6:3.

Turniej w Cincinnati jest pierwszym, w którym startuje Świątek po igrzyskach w Paryżu. Brązowa medalistka zmagań w stolicy Francji z powodu zmęczenia nie przystąpiła do zawodów w Toronto. Liderka światowego rankingu, która w pierwszej rundzie miała „wolny los”, świetnie zaczęła mecz z urodzoną w Rosji Varvarą Grachevą. Pierwszego seta gładko wygrała 6:0, a w drugim prowadziła już 4:1. Polce przydarzył się jednak moment słabości.

Przy stanie 5:2 i serwisie rywalki Iga Świątek zmarnowała cztery piłki meczowe, a w dodatku w następnym gemie dała się przełamać. W gemie 12. nie wykorzystała kolejnej okazji na zamknięcie spotkania i potrzebny był tie-break, w którym uległa 8-10. Set trzeci wyrównany był do stanu 2:2. Od tego momentu podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego wygrała cztery gemy z rzędu i po dwóch godzinach oraz 11 minutach zameldowała się w 1/8 finału.

To było drugie spotkanie tych tenisistek i druga wygrana Świątek. Jej kolejną rywalką będzie rozstawiona z numerem 15. Marta Kostiuk. Z Ukrainką ma bilans 2-0.

Jeszcze dłużej, bo dwie godziny i 14 minut, trwał mecz Magdaleny Fręch z Marie Bouzkovą. Polka zrewanżowała się Czeszce za styczniową porażkę Auckland. W drugiej rundzie zmierzy się z Chinką Qinwen Zheng (nr 7.) - złotą medalistką z Paryża, która pokonała Świątek w olimpijskim półfinale.

W Cincinnati występuje również Magda Linette. Dzień wcześniej pokonała na otwarcie Brytyjkę Katie Boulter 2:6, 6:0, 7:5, a jej kolejną rywalką będzie Rosjanka Ludmiła Samsonowa (nr 10.). Linette gra także w deblu, w parze z Amerykanką Peyton Stearns. W pierwszej rundzie wygrały z rozstawionymi z numerem ósmym tenisistkami z USA Sofią Kenin i Bethanie Mattek-Sands 3:6, 6:4, 10-8. Ich następnymi przeciwniczkami będą Czeszka Linda Noskova i Rosjanka Diana Sznajder

Turniej w Cincinnati to dla wielu zawodniczek ostatni sprawdzian przed rozpoczynającą się 26 sierpnia ostatnią w sezonie wielkoszlemową imprezą - nowojorskim US Open.

źródło: PAP

Tusk odmawia po raz piąty widzom Republiki prawa do informacji

Ewakuacja! - A kto przypilnuje domu, żeby nie okradli?