Przejdź do treści
Trzy srebrne medale Polaków w Halowych Mistrzostwach Europy. I apetyt na więcej!
Pixabay/Pexels

Trzy srebrne medale zdobyli polscy zawodnicy podczas Halowych Mistrzostw Europy rozgrywanych w Toruniu. Ze względu na zakażenie koronawirusem polska reprezentacja nie weźmie udziału w sztafecie 4x400 m.

Michał Haratyk zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą. W najlepszej próbie uzyskał 21,47 m i przegrał o 15 cm z Czechem Tomasem Stankiem.

Z kolei Marcin Lewandowski zajął drugą pozycję w biegu na 1500 m, przegrywając z Norwegiem Jakobem Ingebrigtsenem o pół sekundy.

Jak informuje portal tvp.info przez dwie godziny Lewandowski mógł się cieszyć pierwszą lokatą po zdyskwalifikowaniu Norwega, który na metę przybiegł jako pierwszy. Jednak po odwołaniu Norwegów sędziowie przywrócili pierwotną kolejność.

Kolejną polską medalistką Halowych Mistrzostw Europy została Justyna Święty-Ersetic, która w biegu na 400 m zajęła drugie miejsce przegrywając z Holenderką Femke Bol.

Polscy lekkoatleci nie wezmą niestety udziału w sztafecie mężczyzn 4x400 m. „Wycofaliśmy zespół z powodu zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2” – poinformował dyrektor sportowy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Kęcki.