Tokio 2020. Koszmar Niemieckiego futbolu trwa. Najpierw przegrane Euro, teraz brak awansu z grupy w IO
Fot: Twitter/yoona.com

Olimpijska Reprezentacja Niemiec w piłce nożnej zremisowała z Wybrzeżem Kości Słoniowej 1:1 i odpadła z olimijskiej rywalizacji. Niemcy nie obronią tytułów wicemistrzów z Igrzysk w Rio de Janeiro 2016. Z grupy D, w której rywalizowała ekipa „Die Manschaft” oprócz zespołu z Afryki, wyszli również Brazylijczycy z Dani Alvesem na czele.

Niemcy przystępowali do meczu z afrykańską drużyną z trzema punktami na koncie, które podopieczni Stefana Kuntza zdobyli dzięki zwycięstwu nad Arabią Saudyjską (3:2). Z kolei ekipa Wybrzeże Kości Słoniowej miało na koncie 4 pkt. Jeden za remis z Brazylią i trzy za wygraną z Saudyjczykami. Niemcy potrzebowali zatem zwycięstwa, by awansować z grupy.

Spotkanie o awans było wyrównane, a oba gole padły dopiero w drugiej połowie. Najpierw samobójczego gola w 67. minucie zdobył obrońca RB Lipsk Benjamin Henrichs, a 6 minut później stan rywalizacji wyrównał pomocnik nowego beniaminka Bundesligi, VfL Bochum Eduard Lowen.

W rozgrywanym równolegle meczu grupy D Brazylia pokonała Arabię Saudyjską 3:1. Dwa gole dla obrońców tytułu strzelił Richarlison, a jedno trafienie dołożył Matheus Cunha. Honorowego gola dla Saudyjczyków zdobył Abdulelah Al Amri.

Cote d’Ivoire reach the quarter- final they eliminate Germany after a 1-1 draw.

This is Côte d’Ivoire second time they are playing in the quarter final of the Olympics. The only team doing African proud at the Tokyo Japan in football event. #OlympicGames pic.twitter.com/vBki1W6ymr

— Tweet of God (@IamTopsy4real) July 28, 2021
Usunięto obraz.
polskieradio24.pl

Czy każdy kto ośmieli się zadać trudne pytanie rządowi zostanie ukarany?

Jachira i Zielińska wynajmowały agro-chatę w Białowieży: zaskakujące koszty biura poselskiego

Wojewoda ogłasza alarm powodziowy w kilku powiatach

Watykan uznał kult publiczny w Medziugorie, ale nie prawdziwość objawień. Zobacz co to oznacza!

Trump nie odwiedzi “amerykańskiej Częstochowy”

Prezydent Duda od piątku rano będzie przebywał na Dolnym Śląsku

Wrocław: Dlaczego nie wpuszczacie dziennikarzy Republika? To dyskryminacja!

Łukasz Ż. - sprawca wypadku na Trasie Łazienkowskiej zatrzymany!

Tusk jak Putin - za krytykę do więzienia!

Błaszczak: rządzący kompromitują się codziennie tymi ustawkami, z których nic nie wynika