Tokio 2020. Dawid Tomala mistrzem olimpijskim! Polska ze złotem w chodzie!

Dawid Tomala wywalczył złoto w chodzie na dystansie 50 km! To już jedenasty medal dla Biało-Czerwonych na IO w Tokio!

Tomala objął prowadzenie już 20 kilometrów przed metą. Uzyskał czas 3 godziny, 50 minut i 8 sekund.

Polak 9 lat temu w Londynie był 19. na 20 km, to samo miejsce zajął trzy lata temu na Mistrzostwach Europy w Berlinie. Na dystansie 50 km startował trzeci raz. Za pierwszym razem nie ukończył zawodów, za drugim wypełnił minimum olimpijskie, za trzecim zdobył złoto.

Dawid Tomala Mistrzem Olimpijskim!????????????

Perfekcyjny start naszego lekkoatlety w chodzie na dystansie 50 km! Wielkie gratulacje!????????????

To już jedenasty medal dla Biało-Czerwonych na IO w Tokio!????#Tokyo2020@PZLANews pic.twitter.com/ee6wEjBk4f

— Ministerstwo Kultury i Sportu (@MKDNiS) August 6, 2021

Po Igrzyskach w Sydney był taki żart, że Polacy albo rzucają młotem, albo po niego chodzą, No teraz jeszcze biegają, wielkie gratulacje Dawid Tomala. pic.twitter.com/Y0sidzfnBe

— Szymon Ziółkowski (@ZiolkowskiSzym) August 6, 2021

Usunięto obraz.

Twitter

Zła i dobra wiadomość. Co z Wrocławiem?

Wrocław czeka ale nie ludzie. Bez wytchnienia umacniają wały

Uruchomiono dwa kolejne poldery zalewowe pod Wrocławiem

Usuwanie skutków powodzi. Jakie uprawnienia ma twój pracodawca?

Zmarł Toto Schillaci, bohater mistrzostw świata 1990

Libicki: Henning-Kloska wykazała się całkowitym brakiem wyczucia

Nie wstyd panu, panie Donaldzie?

Kosztowniak: Chaos, dezinformacja, degrengolada i upadek - tak w sytuacji kryzysowej działa Tusk

Szokujące słowa ekologa! Niemiecki wywiad werbował do protestów przeciwko budowie zbiorników retencyjnych!

Trump i Duda spotkają się w Amerykańskiej Częstochowie – kluczowe wydarzenie przed wyborami w USA