Tokio 2020. Awans Igi Świątek!
Iga Świątek awansowała do drugiej rundy singla tenisowego turnieju na igrzyskach olimpijskich w Tokio.
Polka w pierwszym meczu na centralnym korcie pokonała Niemkę Monę Barthel 6:2, 6:2.
- Cieszę się, że udało mi się przetrwać takie wymagające warunki. Nie chodzi tylko o ciepło, ale też o słońce, które bardzo mocno świeciło w oczy. To był idealny mecz na przetarcie i mam nadzieję, że w kolejnych meczach będę miała trochę więcej rytmu - powiedziała Świątek.
Pierwsze polskie olimpijskie zwycięstwo na Ariake Tennis Park. @iga_swiatek wygrywa z Moną Barthel 6:2, 6:2 i melduje się w 2. rundzie turnieju #Tokio2020‼️#TeamPolska#jestesmyjednadruzyna
— PKOl (@PKOL_pl) July 24, 2021
—-@PKN_ORLEN @totalizator_sp @Grupa_Enea @4F_official @LUXMEDPL @PHH_PL pic.twitter.com/WoLZorMbil
Następną rywalką Świątek będzie Hiszpanka Paula Badosa, która pokonała Francuzkę Kristinę Mladenovic 6:7 (4-7), 6:3, 6:0.
Najnowsze
Czarnek: Tusk, Motyka i Domański prowadzą obraźliwą politykę wobec Polaków
HIT DNIA
Bardziej upolitycznionego RPO jeszcze nie było. TO nagranie wyjaśnia wszystko
"Układ Podlaski", czyli jak publiczne szpitale stały się finansowym eldorado dla ludzi obecnej władzy