Przejdź do treści
14:38 Litwa: Prezydent powierzył ministrowi finansów pełnienie obowiązków premiera
14:29 Zachodniopomorskie: Policja opublikowała wizerunki podejrzanych o zabójstwo w Policach
13:54 W. Brytania: Ruszył pierwszy na świecie program szczepień przeciwko rzeżączce
13:34 Haiti: Gang porwał dziewięć osób z sierocińca na przedmieściach stolicy
13:18 Polska: Po ataku na lekarza w szpitalu w Oławie agresor zatrzymany na lotnisku w Katowicach
13:11 IMGW: najbliższe dni dosyć chłodne, z opadami deszczu
12:30 Holandia: Piłkarska fundacja żąda miliardów euro od FIFA za „stracone dochody” zawodników
Wydarzenie 6 sierpnia przed Sejmem, przed oraz podczas zaprzysiężenia Karola Nawrockiego, odbędzie się wielkie zgromadzenie Polaków. Później - odbędzie się biało-czerwony Marsz na Plac Zamkowy
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” w Perth Australia zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 10 sierpnia 2025 r. (niedziela), g. 9.30 Msza św. - g. 10.45projekcja filmu „Sierpniowe Niebo. 63 Dni Chwały”, 35 Eighth Ave, Maylands
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Szwedzki sportowiec kontuzjowany przez drona

Źródło: Truls Moeregardh - zdjęcie poglądowe - x.com/screenshot

Wicemistrz olimpijski w tenisie stołowym Szwed Truls Moeregardh doznał kontuzji dłoni broniąc się przed dronem, nad którym jego obsługa straciła kontrolę.

Do zdarzenia doszło podczas treningu w hali w Esloev, który był filmowany przy pomocy drona. Urządzenie w pewnym momencie uderzyło w rampę z reflektorami pod sufitem i w niekontrolowanym locie spadło prosto na tenisistę.

”To wyglądało jak atak rozjuszonego trzmiela. W ułamku sekundy zdecydowałem się nie uderzać go rakietką, którą trzymałem w prawej ręce, lecz lewą dłonią, która została dosyć mocno skaleczona. W tej dużej hali trzeba mieć szczególnego pecha, aby takie urządzenie trafiło akurat mnie" - powiedział Moeregardh gazecie ”Dagens Nyheter”.

Media odnotowały, że w sporcie wydarzają się naprawę kuriozalne kontuzje, lecz atak drona można umieścić na szczycie rankingu tych absurdalnych.

"Całe szczęście, że nie uszkodziłem prawej ręki, co mogło skomplikować start w mistrzostwach świata rozpoczynających się 17 maja w Katarze. Materiał filmowy okazał się jednak znakomity” - dodał Szwed.

Podczas ubiegłorocznych letnich igrzysk olimpijskich w Paryżu Moeregardh zdobył dwa srebrne medale - indywidualnie i drużynowo. W mistrzostwach świata wywalczył srebro (2021) i brąz drużynowo (2018), a w mistrzostwach Europy zdobył złoty medal drużynowo (2023), srebrny w grze podwójnej (2024), dwa brązowe drużynowo (2019, 2021) oraz brązowy indywidualnie (2024).

Źródło: Republika/PAP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Polecamy Sejm

Wiadomości

Manasterski: od 6 sierpnia zacznie się zmiana epoki,to przebudowa polskiej sceny politycznej

Popołudniowe obrady Sejmu. Oglądaj NA ŻYWO u nas!

Po dymisji premiera Paluckasa, jego rząd również ustąpił!

Tour de Pologne 2025 wystartował we Wrocławiu

Czy sędziowie sięgną po broń? Drastyczny scenariusz sędziego

Jest areszt dla podejrzanego o gwałt i porwanie byłej partnerki

Muzeum Tatrzańskie w Jurgowie

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Prezydent spotka się z marszałkiem. Wiemy, czego będzie dotyczyć rozmowa

Bocheński: nowy minister zaczyna swoje urzędowanie od kłamstwa

Tysiące hoteli w Europie chce pozwać popularną platformę

SPRAWDŹ TO!

Wiceminister złożyła rezygnację z resortu Żurka. Dziękuje... Bodnarowi!

Gosek: Żurek jest ministrem z łapanki

Kuchnia z widokiem na Roztocze [wideo]

Pracodawca Godny Zaufania. Długoletnia tradycja i prestiż

Artykuł sponsorowany

Sąd zdecydował ws. terminala w Świnoujściu. Narracja eko-aktywistów obalona

Najnowsze

Manasterski: od 6 sierpnia zacznie się zmiana epoki,to przebudowa polskiej sceny politycznej

Czy sędziowie sięgną po broń? Drastyczny scenariusz sędziego

Jest areszt dla podejrzanego o gwałt i porwanie byłej partnerki

Muzeum Tatrzańskie w Jurgowie

Duda Hołownia w Sejmie

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Prezydent spotka się z marszałkiem. Wiemy, czego będzie dotyczyć rozmowa

Popołudniowe obrady Sejmu. Oglądaj NA ŻYWO u nas!

Po dymisji premiera Paluckasa, jego rząd również ustąpił!

Tour de Pologne 2025 wystartował we Wrocławiu