Przejdź do treści
21:52 Prezes PiS Jarosław Kaczyński ostrzega: mamy do czynienia ze stanem, w którym niepodległość Polski jest zagrożona
20:43 Prezydent Karol Nawrocki zaprasza w Republice do wzięcia udziału w Marszu Niepodległości: to jest takie miejsce, w którym wszyscy Polacy mogą połączyć się w celebrowaniu naszej biało-czerwonej flagi, przywiązania do naszych wartości, do naszej tożsamości
19:50 Indie: policja poinformowała. że aresztowała właściciela samochodu, którego eksplozja spowodowała śmierć co najmniej ośmiu osób. W wybuchu, do którego doszło w okolicach Czerwonego Fortu w historycznym centrum Delhi, co najmniej 20 osób zostało rannych
17:54 Wielka Brytania: prezydent USA Donald Trump grozi BBC pozwem sądowym i żąda co najmniej 1 mld dol. odszkodowania za opublikowanie przez brytyjską stację materiału z przemontowaną jego wypowiedzią wprowadzającą odbiorców w błąd
17:06 Szwecja: na Morzu Bałtyckim w archipelagu sztokholmskim rozpoczęły się ćwiczenia Merlin, których celem jest „wzmacnianie zdolności NATO w zakresie polowań na okręty podwodne”
16:32 Sondaż: 28 proc. ankietowanych wskazało prezydenta Karola Nawrockiego jako ulubionego polityka
Wydarzenie Kluby „Gazety Polskiej” zapraszają 11 listopada do swojego sektora w Marszu Niepodległości. Zbiórka o godz. 13:00 przy rondzie Dmowskiego, od strony Banku PKO BP, w kierunku Stadionu Narodowego
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Warszawa oraz Wolni Polacy zapraszają na protest przeciwko represjom politycznym wobec Daniela Obajtka, 12 listopada, godz. 11:30 przed Prokuraturą Regionalną w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 25)
Wydarzenie 12 listopada (środa), o godz. 18:00 odbędzie się pokaz filmu "Operacja Polonia 1920". Miejsce: Sala widowiskowa Centrum Kultury - Izabelin. Wstęp wolny
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Chrzanów zaprasza na spotkanie otwarte z Jakubem Maciejewskim. 14 listopada, g. 18:00. Sala Parafialna ul. Adama Mickiewicza 5, Chrzanów
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Gdyni zaprasza na spotkanie z Jackiem Wroną, działaczem Ruchu Obrony Granic. 16 listopada, g. 17:30. Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ul. 10 Lutego 33
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Miechów zaprasza na spotkanie otwarte z Przemysławem Czarnkiem. 15 listopada, g. 13:00. Hala sportowa przy szkole podstawowej w Kozłowie, Kozłów 303
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Nowym Dworze Mazowieckim i NPR zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem 21 listopada o godz. 18:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ul I.J. Paderewskiego 1a
Wydarzenie Uroczystości 195. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Olszynka Grochowska, niedziela, 30.11. Początek o g. 12:30, Kopiec Bohaterów Olszynki Grochowskiej w Alei Chwały (ul. Chełmżyńska). Od g. 13:00 uroczystości przy Mogile Powstańczej, ul. Szeroka
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Tenis: Agnieszka Radwańska zagra po raz szósty w WTA Finals

Źródło: facebook/Agnieszka Radwańska

Agnieszka Radwańska po raz szósty zagra w kończącym sezon turnieju masters, noszącym obecnie nazwę WTA Finals. Zawody z udziałem ośmiu najlepszych tenisistek roku odbędą się w Singapurze w dniach 20-26 października.

Ten sezon, a zwłaszcza jego druga połowa, nie jest najlepszy w karierze 25-letniej krakowianki. Co prawda wygrała imprezę w Montrealu, była w finale w Indian Wells oraz półfinale wielkoszlemowego Australian Open, ale zawiodła w pozostałych najważniejszych turniejach. Przytrafiło się jej także kilka porażek ze sporo niżej notowanymi rywalkami.

Mimo to Radwańska zajmuje obecnie szóste miejsce w rankingu WTA "Road to Singapore", a czwartkowe porażki w zawodach w Pekinie Niemki polskiego pochodzenia Angelique Kerber i Rosjanki Jekateriny Makarowej sprawiły, że nie wypadnie poza czołową ósemkę tej klasyfikacji i zagra w październikowym turnieju.

W latach 2008-09 Polka w tej rywalizacji wystąpiła jako rezerwowa i rozegrała po jednym spotkaniu. W 2010 roku nie zakwalifikowała się w ogóle, a w ostatnich trzech sezonach była pełnoprawną uczestniczką zmagań. Największy sukces odniosła w 2012 roku, kiedy dotarła do półfinału, w którym uległa późniejszej triumfatorce Amerykance Serenie Williams.

Podobnie jak Radwańska, występ w Singapurze zapewniła sobie Kanadyjka Eugenie Bouchard, która w imprezie podsumowującej sezon zadebiutuje. Wcześniej to prawo zyskały: Williams, Rosjanka Maria Szarapowa, Rumunka Simona Halep i Czeszka Petra Kvitova.

Po raz pierwszy turniej masters odbył się w 1972 roku. Przez lata zmieniała się jego lokalizacja. Impreza "odwiedziła" już Boca Raton na Florydzie, Los Angeles, Nowy Jork, Oakland, Monachium, Madryt, Dauhę i Stambuł. W latach 2014-18 finał sezonu rozgrywany będzie w Singapurze.

Listę najbardziej utytułowanych zawodniczek z dorobkiem ośmiu zwycięstw otwiera urodzona w Czechach Amerykanka Martina Navratilova. Pięć razy triumfowała Niemka Steffi Graf, a czterokrotnie Amerykanka Chris Evert i Williams, która była najlepsza w dwóch ostatnich edycjach i będzie główną faworytką tegorocznej.

W tym roku pula nagród w turnieju z udziałem ośmiu najlepszych singlistek i debli wynosi 6,5 mln dolarów.

PAP

Wiadomości

URE ustalił stawkę opłaty OZE w 2026 r. Jest wyższa od obecnej o ponad 100 proc.

Kanthak: Tusk jest małostkowym, małym człowiekiem

Policja zatrzymała właściciela samochodu, który wybuchł w historycznej części New Delhi

Jarosław Kaczyński ostrzega: mamy do czynienia ze stanem, w którym niepodległość Polski jest zagrożona

Dworzec Centralny zamknięty w czasie Marszu Niepodległości. "PRLowska szkoła utrudniania życia"

Sabalenka kończy sezon jako liderka rankingu WTA

Kontakty z Rubcowem, spotkania ze Szmydtem. Żurek w otoczeniu ruskich szpiegów

Ordo Iuris chce wyłączenie prof. Środy z orzekania ws. socjologa, który chciał "zwalczać katotalibów"

Prezydent Nawrocki: Marsz Niepodległości to marsz dumnych Polaków

Sójka alarmuje o działaniach Koalicji Obywatelskiej wymierzonych w Fundusz Medyczny. "Chcą go ograbić"

Bon senioralny - czy kolejny "konkret Tuska" okazał się pustą obietnicą

Polacy wskazali ulubionego polityka. Nawrocki triumfuje

Pies Sandry Kubickiej ugryzł jej synka

Wdowa po Tomaszu Jakubiaku w poruszającym wywiadzie. Opowiedziała o żałobie i tradycji, którą pielęgnuje z synkiem

Trump żąda od BBC odszkodowania za manipulacje. Poznaliśmy kwotę, robi wrażenie

Najnowsze

URE ustalił stawkę opłaty OZE w 2026 r. Jest wyższa od obecnej o ponad 100 proc.

Dworzec Centralny zamknięty w czasie Marszu Niepodległości. "PRLowska szkoła utrudniania życia"

Sabalenka kończy sezon jako liderka rankingu WTA

Kontakty z Rubcowem, spotkania ze Szmydtem. Żurek w otoczeniu ruskich szpiegów

Ordo Iuris chce wyłączenie prof. Środy z orzekania ws. socjologa, który chciał "zwalczać katotalibów"

Kanthak: Tusk jest małostkowym, małym człowiekiem

Policja zatrzymała właściciela samochodu, który wybuchł w historycznej części New Delhi

Jarosław Kaczyński ostrzega: mamy do czynienia ze stanem, w którym niepodległość Polski jest zagrożona