[TRANSMISJA] Wpław przez Bałtyk. Kubkowski chce przepłynąć 160 km w szczytnym celu
Bartłomiej Kubkowski podejmuje próbę przepłynięcia około 160 kilometrów przez Morze Bałtyckie – ze Szwecji do Polski. To ponad 55 godzin nieprzerwanej walki z zimnem, falami, prądami morskimi, zmęczeniem i własnymi słabościami. Zapraszamy na transmisję na żywo.
Bartłomiej Kubkowski to pływak długodystansowy, rekordzista świata i twórca projektu Ultra Baltic Swim. Od kilku lat realizuje kolejne próby przepłynięcia Morza Bałtyckiego wpław.
Bałtyk nie wybacza błędów. Jest zimny, nieprzewidywalny i zmienny. To nie jest zwykłe pływanie. To kilku dniowa walka z własnymi ograniczeniami, zmęczeniem i samotnością. Przede mną piąta próba przepłynięcia wpław całego Morza Bałtyckiego ze Szwecji do Polski. Próba która może przejść do historii światowego pływania ultra
– napisał na stronie internetowej poświęconej temu wydarzeniu.
Całe moje przedsięwzięcie dedykuję Wojownikom z Fundacji Cancer Fighters. To dla tych, którzy walczą każdego dnia z nierówną chorobą
– podkreślił rekordzista świata w pływaniu 24-godzinnym.
Więcej informacji można znaleźć na stronie ultrabalticswim.pl
Najnowsze
Nadchodzi najsilniejsze El Niño w historii? Eksperci wskazują na możliwe skutki dla Polski
Morawiecki zapowiada konwencję Rozwoju Plus i program na wybory
Ten rekord ma 68 lat i dotąd nie udało się go pobić