Świątek powalczy dziś o półfinał French Open

Iga Świątek z Eliną Switoliną w ćwierćfinale wielkoszlemowego French Open w Paryżu zagra we wtorek około godziny 13. Polska tenisistka z Ukrainką ma bilans 3-1.
To będzie drugie spotkanie na korcie centralnym. O 11.00 rozpocznie się mecz liderki rankingu tenisistek Białorusinki Aryny Sabalenki z Chinką Qinwen Zheng.
Świątek po raz pierwszy od 2021 roku nie gra w Paryżu jako liderka rankingu. Słabsza dyspozycja w ostatnich tygodniach, a szczególnie porażka już w trzeciej rundzie turnieju w Rzymie, spowodowały, że na liście WTA jest piąta.
Rozstawiona z numerem 13. Switolina po raz piąty wystąpi w ćwierćfinale French Open, nigdy nie zaszła dalej. Półfinały udało jej się osiągnąć dwukrotnie w Wimbledonie i raz w US Open.
Zwyciężczyni zagra albo z Sabalenką, albo z mistrzynią olimpijską Zheng.
Polka walczy w stolicy Francji o czwarty tytuł z rzędu, co nie udało się żadnej tenisistce od ponad 100 lat. We French Open najlepsza była też w 2020 roku.
Źródło: Republika/PAP
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Polecamy Poranek Radia Republika
Wiadomości

Niemieckie media pesymityczne: Tusk jak "kulawa kaczka", "nie jest pewne, czy jego rząd przetrwa do 2027 roku"
Kaczyński o zwycięskiej kampanii Nawrockiego: mówiłem - "czekajmy na 11" i ta 11 przyniosła nam dobre wyniki
Najnowsze
