Przejdź do treści
NBP Prezes NBP Prof. Adam Glapiński: Narodowy Bank Polski posiada w tej chwili ponad 632 tony złota. Jesteśmy w top 10 państw o największych zasobach złota na świecie. To historyczny moment
16:48 Litwa: Siedemnastoletni turysta z Polski utonął w sobotę wieczorem w bałtyckim kurorcie Połąga na zachodzie Litwy. Nurkowie znaleźli ciało nastolatka nieopodal miejsca, w którym zaginął
16:30 Niemcy: Chadecki blok CDU/CSU kanclerza Friedricha Merza może liczyć na 20 proc. poparcia, najmniej od października 2021 roku. W badaniu prowadzi prawicowo-populistyczna Alternatywa dla Niemiec (AfD) z wynikiem 28 proc.
14:30 Podkarpacie: minuta ciszy i opuszczone flagi po tragedii autokaru na Węgrzech
14:10 Ukraina: nasze wojska unieruchomiły siedem z dziesięciu głównych centrów logistycznych Wildberries
13:40 Polska: ambasada w Budapeszcie uruchomiła infolinię ws. wypadku autokarowego na Węgrzech
Ważne Ukazała się najnowsza książka "Reset" autorstwa prof. Sławomira Cenckiewicza, Michała Rachonia i Grzegorza Wierzchołowskiego. Szczegóły na stronie sklep.tvrepublika.pl oraz pod numerem tel. 22 232 37 70
Portal tvrepublika.pl Informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami - TVREPUBLIKA.PL
Wydarzenie Klub "GP" Perth zaprasza na WYSTAWY: "Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II WŚ" oraz "STRATY WOJENNE POLSKI SPOWODOWANE PRZEZ NIEMCÓW PODCZAS II WŚ". Wystawy otwarte w weekendy do 17.08. Klub Gen. Sikorskiego, 7 Bellevue Road, Bellevue, Perth
Wydarzenie Częstochowa: Trwa zbiórka podpisów pod referendum ws. odwołania prezydenta miasta i Rady Miasta. Podpisy można składać od poniedziałku do piątku w godz. 16.00–19.00 w punkcie „Kwadraty” przy al. Wolności 1
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Piotrków Tryb. od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-18.00 w biurze ul. Słowackiego 34a (przy przejeździe kolejowym) zbiera podpisy pod projektem ustawy Stop BANDERYZMOWI w Polsce!

Hamilton: spełniły się moje marzenia z dzieciństwa

Źródło: x.com/@fiagirly

Jak powiedział podczas prezentacji wszystkich zespołów F1 w londyńskiej hali O2 na oficjalnej inauguracji 75. sezonu siedmiokrotny mistrz świata Brytyjczyk Lewis Hamilton, który od 2025 roku przeszedł z Mercedesa do ekipy Ferrari "Spełniły się moje dziecięce marzenia"

Spełnił swoje dziecięce marzenia...

Brytyjczyk przez 12 lat był zawodnikiem zespołu Mercedes, w tym czasie sześć razy triumfował w mistrzostwach świata.

"To taka wspaniała noc, być tutaj wśród was wszystkich" 

- powiedział Lewis Hamilton fanom podczas wydarzenia, na którym 10 zespołów F1 zaprezentowało swoje bolidy na sezon 2025.

Hamilton przyznał, że przejście do Ferrari jest dla niego zaszczytem.

"Jeździć dla Ferrari było moim marzeniem od dziecka, gdy po raz pierwszy oglądałem wraz z ojcem wyścig na Silverstone. Teraz się spełniło, jestem szczęśliwy. Czuję się pełen życia i energii, ponieważ wszystko jest nowe. Skupiam się na tym, co przede mną. Jestem dumny, że jestem częścią zespołu, to coś nowego i ekscytującego" 

- podkreślił Brytyjczyk.

Już niedługo wystąpi w nowym zespole...

40-letni Hamilton podpisał z Ferrari dwuletni kontrakt z Ferrari. Na razie nowy model SF-25 testował tylko na prywatnym torze, oficjalnie po raz pierwszy wystąpi w ekipie Scuderii 26 lutego podczas testów przedsezonowych w Bahrajnie.

Przejście do Ferrari z Mercedesa, o czym Hamilton poinformował w pierwszej połowie 2024 było sporym zaskoczeniem. Brytyjczyk zastąpił we włoskim teamie Hiszpana Carlosa Sainza Jr., który w poprzednim sezonie był lepszym od niego kierowcą. Sainz wywalczył w klasyfikacji końcowej piątą lokatę gromadząc 290 pkt, gdy Hamilton był siódmy z dorobkiem 223 pkt.

Źródło: Republika, x.com, PAP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X