Skra odpadła z siatkarskiej Ligi Mistrzów
facebook.com/pge.skra.belchatow

Siatkarze Skry Bełchatów przegrali rewanżowy mecz z Zenitem Kazań 0:3 (19:25, 23:25, 19:25) w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Zatem mimo wyjazdowego zwycięstwa 3:2 w pierwszym meczu bełchatowianie nie zagrają w Final Four.

Zeszłoroczni zwycięzcy Ligi Mistrzów z Kazania byli zdecydowanymi faworytami tej rywalizacji, niespodziewana porażka u siebie w pierwszym meczu tylko ich podrażniła. Mecz w Łódzkiej Atlas Arenie miał jednostronny przebieg. Najwięcej emocji było w drugim secie, w którym długo utrzymywał się remis. Od stanu 17:17 przy zagrywce Maxima Michajłowa goście uciekli jednak na 4 punkty. Choć polskiej drużynie udało się jeszcze nawiązać kontakt i doprowadzić do wyniku 22:23, jednak w końcówce to Zenit przesądził losy seta na swoją korzyść. Trzecia partia nie przyniosła wielkich emocji, siatkarze z Rosji triumfowali wyraźnie i mogli cieszyć się z awansu.

Zespół z Kazania awansował do Final Four po raz czwarty z rzędu. Turniej rozegrany zostanie w Krakowie 16 i 17 kwietnia, a oprócz Zenita zagra w nim Asseco Resovia oraz dwa kluby z Włoch Cucibe Lube Cvitanova i Trentino Diatec.