Przejdź do treści
Radio Republika Gościem poranka w Radiu Republika w środę, 2 lipca, o godz. 07:08 będzie prezes Trybunału Konstytucyjnego Bogdan Święczkowski.
21:27 Małopolska: Jak podaje Policja, znaleziono ciało poszukiwanego Tadeusza Dudy - od piątku trwała obława za 57-letnim mężczyzną, który zastrzelił swoją córkę i zięcia w Starej Wsi
20:50 Sejm: Marszałek Szymon Hołownia potwierdził, że na 6 sierpnia br. zwoła posiedzenie Zgromadzenia Narodowego i odbierze przysięgę od prezydenta elekta Karola Nawrockiego
18:28 Francja: Prezydent Francji Emmanuel Macron rozmawiał telefonicznie z przywódcą Rosji Władimirem Putinem o irańskim programie nuklearnym i Ukrainie - to pierwsza taka rozmowa E. Macrona od 2022 roku
14:30 Upadają zarzuty wobec Karola Nawrockiego w sprawie nabytej kawalerki. Okazuje się, że najważniejsze zarzuty prokuratorzy uznali za niepoważne i nie będą kontynuować śledztw
14:24 Lubuskie: Do 20 lat więzienia grozi 31-latkowi, który usłyszał zarzut potrącenia dwóch osób, będąc pod wpływem alkoholu i ucieczki z miejsca wypadku, do którego doszło we wsi Jarnatów (Lubuskie). Zginęła 59-latka, a jej córka została poważnie ranna
Wydarzenie 2.07(środa). Od godz.15.00 do 19.00 w Piotrkowie Trybunalskim przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji! 
Wydarzenia Piotrków Trybunalski: Redaktor Tomasz Sakiewicz z Klubem "GP" 3.07 (czwartek) od godz. 15.00 będzie zbierać podpisy poparcia dla referendum przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Piotrków Tryb. zaprasza 3 lipca o godz. 18.00 na spotkanie z redaktorem naczelnym Tomaszem Sakiewiczem. Sala restauracji Sara (dawna Altamira), ul. Dmowskiego 38c
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Głogowie informuje o zbieraniu podpisów ws. referendum w powiecie głogowskim - STOP nielegalnej imigracji! Punkty: plac przy Ratuszu, Plac 1000-lecia, tężnia Piastów, targowisko oś. Kopernika: 30.06–02.07, godz. 10:00–17:00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Skoki narciarskie: Koronawirus w sztabie niemieckim zignorowany. Przejaw eliminacji konkurencji?

Źródło: Twitter/SkiJumping.pl

Pozytywny wynik testu na koronawirusa Klemensa Murańki uniemożliwił start naszej drużyny w skokach narciarskich w Oberstdorfie. Okazuje się, że zakażony koronawirusem był także fizjoterapeuta reprezentacji niemieckiej, jednak ten fakt nie sprawił, że skoczkowie zostali wykluczeni.

- To bardzo nieszczęśliwa sytuacja, ale decyzja o wykluczeniu musiała zostać podjęta. Wszystkich członków polskiej drużyny traktujemy jako jedność. To, czy wystartują w Garmisch-Partenkirchen będzie zależało od władz lokalnych - podkreślił Florian Stern, sekretarz generalny inaugurujących Turniej Czterech Skoczni zawodów.

W poniedziałek poinformowano, że łącznie przeprowadzono 760 testów i cztery z nich dały wynik pozytywny. Wśród zakażonych znalazł się niemiecki fizjoterapeuta, jednak w jego przypadku miało nie dojść do kontaktu z zawodnikami, którzy ostatecznie zostali dopuszczeni do rywalizacji. W przeciwieństwie więc do biało-czerwonych, niemiecka drużyna nie poniosła jednak żadnych konsekwencji.

W niemieckiej kadrze też jest zakażona osoba, ale już wyjechała. I nie ma tematu. Niemcy mogą skakać dalej na TCS. Czy tylko mi tutaj coś nie gra? #vierschanzentournee #skijumping #COVIDー19

— Tomasz Kalemba (@Tomasz_Kalemba) December 28, 2020

Zagraniczne media o polskiej sytuacji

"Pozytywny test u Klemensa Murańki sprawił, że pomimo negatywnych wyników testów u pozostałych polskich skoczków cała drużyna została odsunięta od startu w Oberstdorfie i tym samym Polacy, którzy wygrali trzy z ostatnich czterech edycji pozbawieni zostali szans na walkę o zwycięstwo w TCS - napisał dziennik „Verdens Gang”.

Gazeta dodała, że to właśnie Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła byli wymieniani, jako faworyci razem z Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem i Niemcem Marcusem Eisenbichlerem:

- Teraz to już nie będzie turniej o taką stawkę jak oczekiwaliśmy nie mówiąc już o pozbawieniu nas emocji.

"Dagbladet” skomentował, że „wykluczenie Polski jest dla wszystkich prawdziwym szokiem” dodając, że „dla kochającego skoki narciarskie polskiego kibica jest to katastrofa”.

Eliminacje w niemieckim Obersdorfie

Kwalifikacje w Oberstdorfie rozpoczną się w poniedziałek o godzinie 16.30, a konkurs indywidualny zaplanowano na wtorek. Kolejna runda TCS odbędzie się 31 grudnia - 1 stycznia w Garmisch-Partenkirchen, a później skoczkowie przeniosą się do Austrii na zawody w Innsbrucku 2-3 stycznia oraz Bischofshofen 5-6 stycznia.

polskieradio24.pl

Wiadomości

Manowska: Każdy protest analizowaliśmy. Żadnego nie zlekceważono

Hołownia: 6 sierpnia odbiorę przysięgę prezydencką od Nawrockiego

Tusk zrobi porządek na granicy... ale z Ruchem Obrony Granic! Niemcy niewinni

Reparacje od Niemiec. Mocne słowa dr Kidy w Parlamencie Europejskim

Marcin Wiącek: Prezydent powinien objąć urząd w terminie

PILNE: Tadeusz Duda nie żyje. Koniec obławy w Starej Wsi

Duda i Wojtaszek w czołowej setce światowego rankingu FIDE

Śmierć Barbary Skrzypek. Skwarzyński: prokuratura to ukryła

Bodnar dalej brnie. Zapowiada list do Hołowni z zarzutami wobec składu orzekającego SN

Panika? Giertych atakuje Sąd Najwyższy po decyzji ws. wyborów

Karol Nawrocki w Brukseli. Ważne rozmowy z szefem NATO!

Rekord Republiki! Ponad 100 milionów wyświetleń na YouTube w czerwcu

Obywatel Mołdawii przed sądem za zabójstwo dentystki

Sąd Najwyższy potwierdził wybór Nawrockiego. Internet reaguje błyskawicznie

Merz chce „wspólnych” kontroli na granicy. Co na to Tusk?

Najnowsze

Manowska: Każdy protest analizowaliśmy. Żadnego nie zlekceważono

Marcin Wiącek: Prezydent powinien objąć urząd w terminie

PILNE: Tadeusz Duda nie żyje. Koniec obławy w Starej Wsi

Duda i Wojtaszek w czołowej setce światowego rankingu FIDE

Śmierć Barbary Skrzypek. Skwarzyński: prokuratura to ukryła

Hołownia: 6 sierpnia odbiorę przysięgę prezydencką od Nawrockiego

Tusk zrobi porządek na granicy... ale z Ruchem Obrony Granic! Niemcy niewinni

Reparacje od Niemiec. Mocne słowa dr Kidy w Parlamencie Europejskim