Siatkówka - Polska przegrała z Francją 0:3 w finale
Telewizja Republika

Podopieczni Nikoli Grbic'a nie zdołali prowadzić wyrównanej walki z Francuzami, którzy zagrali wręcz doskonały mecz przeważając w każdym elemencie gry. Po walce o złoty medal Polacy z Paryża odjadą ze srebrnym.

Polscy siatkarze przegrali 19:25 z Francją pierwszego seta w finale turnieju olimpijskiego. Francuzi w tym pierwszym secie zdecydowanie byli skuteczniejsi od Polaków, a nasi zawodnicy popełnili za dużo błędów oddając punkty przeciwnikom.

Druga partia była od początku wyrównana i drużyny walczyły punkt za punkt aż do wyniku 16:16. Dobra skuteczność Francuzów w połączeniu z błędami naszego zespołu pozwoliła gospodarzom odskoczyć na trzy punkty i wytrwać w przewadze do końca seta, który zakończył się ich zwycięstwem 25:20.

Na początku trzeciego seta Francuzi mieli blok wręcz doskonały i na 7 punktów cztery zdobyli blokiem. Polakom jednak udało się odrobić dwa punkty i zrobiło się 7:7. Po punkcie zespoły zdobywały do stanu 10:10, a później Francuzi odskoczyli o dwa punkty i Polacy musie znowu odrabiać straty. Udało się polskim siatkarzom wyjść na prowadzenie 16:14 lecz Francuzi znowu wyrównali do stanu 17:17. Dobry odbiór i skuteczniejszy atak pozwolił francuzom wyjść na prowadzenie 21:17. Dobra zagrywka doprowadziła francuzów do prowadzenia 23:19; Nasi siatkarze bronili się przy setbolu 21:24 i prawie dogonili przeciwników lecz ostatecznie przegrali 23:25.

Polska zagrała w składzie: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek, Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz, Norbert Huber, Jakub Kochanowski, Kamil Semeniuk, Wilfredo Leon, Tomasz Fornal, Paweł Zatorski, Bartłomiej Bołądź; trener: Nikola Grbic.

źródło: mat. własny

Wrocław czeka, ale nie ludzie. Bez wytchnienia umacniają wały

Uruchomiono dwa kolejne poldery zalewowe pod Wrocławiem

Usuwanie skutków powodzi. Jakie uprawnienia ma twój pracodawca?

Zmarł Toto Schillaci, bohater mistrzostw świata 1990

Libicki: Henning-Kloska wykazała się całkowitym brakiem wyczucia

Nie wstyd panu, panie Donaldzie?

Kosztowniak: Chaos, dezinformacja, degrengolada i upadek - tak w sytuacji kryzysowej działa Tusk

Szokujące słowa ekologa! Niemiecki wywiad werbował do protestów przeciwko budowie zbiorników retencyjnych!

Trump i Duda spotkają się w Amerykańskiej Częstochowie – kluczowe wydarzenie przed wyborami w USA