Przejdź do treści
15:27 Hiszpania: W katedrze w Kordobie zawaliło się sklepienie kaplicy; szkody „ograniczone”
14:34 Włochy: Protest ratowników z plaż Rimini przeciwko nowym zasadom pracy
14:29 Tajlandia: Trzech tajskich żołnierzy zostało rannych w wyniku wybuchu miny lądowej
13:58 IMGW: W niedzielę termometry mogą pokazać 32 st. C, a wysokim temperaturom będą towarzyszyły burze z lokalnie występującym gradem
13:20 Prezes poznańskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami (TOnZ) Dorota Matyaszczyk: obrona Ostrowa Tumskiego w Poznaniu przed projektowaną banalną, nadmiernie zagęszczoną i przeskalowaną blokowiskową zabudową nie jest rozgrywką polityczną
11:34 Włochy: strażacy walczą od piątku z pożarem w rejonie Wezuwiusza na południu Włoch. W akcji gaszenia ognia na terenie Parku Narodowego uczestniczy osiem śmigłowców i ponad 100 osób, w tym wolontariusze Obrony Cywilnej
09:52 Prezydent Karol Nawrocki został oficjalnie zaproszony przez prezydenta USA Donalda Trumpa na spotkanie do Białego Domu w dniu 3 września 2025 roku
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” Twitter zaprasza na - Pokój na żywo na platformie X. Temat spotkania: „Mazurek Dąbrowskiego cz. 2”, 9 sierpnia (sobota), g. 19, konto na X: @KlubyGP
Zaproszenie Klub "Gazety Polskiej" w Zduńskiej Woli zaprasza na uroczystość upamiętniającą 161 rocznicę urodzin jednego z Ojców Niepodległości, Romana Dmowskiego, 9 sierpnia (sobota), g. 10, przy tablicy upamiętniającej Romana Dmowskiego, ul. Kościelna 13
Wydarzenie Sejm od kuchni: Spotkanie nad zalewem w Brańsku (woj. podlaskie) z posłami na sejm: R. Foglem, A. Śliwką, J. Sasinem, S. Łukaszewiczem, D. Stefaniukiem i P. Drabkiem. 9 sierpnia (sobota) godz. 18:00
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” w Perth Australia zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 10 sierpnia 2025 r. (niedziela), g. 9.30 Msza św. - g. 10.45projekcja filmu „Sierpniowe Niebo. 63 Dni Chwały”, 35 Eighth Ave, Maylands
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Wydarzenie Ryszard Majdzik zaprasza Wolnych Polaków Na Protest przeciwko nielegalnej imigracji przed konsulatem Niemiec ul. Stolarska 7 w Krakowie 13 sierpnia br. (środa), godz. 17.00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Sergio Ramos odchodzi z Realu Madryt. Kończy się pewna era

Źródło: Fot. Facebook/ Sergio Ramos

W końcu to oficjalne. Kończy się era w Realu Madryt. Królewskich opuszcza lider, kapitan i współtwórca największych sukcesów klubu Sergio Ramos.

Sergio Ramos, wieloletni kapitan Realu, żegna się z klubem. Kilka tygodni temu Hiszpan został pominięty przy powołaniach na trwające Euro 2020.

Klub chciał przedłużyć umowę z legendą. Proponował jednak nieco niższe zarobki. Piłkarz chciał podwyżki. Rozmowy zostały zerwane w marcu. Obecny kontrakt obrońcy dobiegnie końca 30 czerwca i nie zostanie przedłużony. Piłkarz ma zostać oficjalnie pożegnany dziś po 16 sezonach spędzonych w drużynie Królewskich.

„Real Madryt informuje, że w czwartek odbędzie się uroczyste pożegnanie naszego kapitana Sergio Ramosa, w którym udział weźmie prezes klubu Florentino Perez” – napisano w klubowym komunikacie. Po oficjalnym pożegnaniu odbędzie się konferencja prasowa z zawodnikiem, który od kilku lat był kapitanem „Los Blancos”.

Hiszpan jest legendą klubu z Santiago Bernabeu. Przeniósł się do Madrytu w 2005 r. za 27 mln euro z Sevilli i od tamtego czasu zagrał w 671 spotkaniach. Zdobył 101 bramek, dorzucił do tego kilkadziesiąt asyst, 216 żółtych kartek i 26 czerwonych. Wygrał wszystko. Ligę Mistrzów (4 razy), mistrzostwo Hiszpanii (5), Puchar Króla (2), Superpuchar Hiszpanii (4), Superpuchar Europy (3), Klubowe Mistrzostwo Świata (4).

Według hiszpańskiego esRadia Ramos dostał ofertę od swojego byłego klubu, czyli Sevilli. Klub miał zaoferować obrońcy pięcioletni kontrakt oraz pensję w wysokości siedmiu milionów euro.

Pożegnalna konferencja Ramosa dziś o godz. 12.30. Być może gwiazda zdradzi na niej swoje dalsze plany.

Kariera w reprezentacji

W 2005, mając 19 lat, utalentowany obrońca zadebiutował w pierwszej reprezentacji Hiszpanii. W ten sposób został najmłodszym graczem, który zadebiutował w drużynie z Półwyspu Iberyjskiego od 55 lat. Następstwem dobrej gry były występy podczas eliminacji do Mistrzostw Świata. Hiszpania grała mecz o wszystko z Serbią. Podczas nieobecności Míchela Salgado swoje umiejętności zaprezentował Ramos. Mimo młodego wieku zdołał upilnować tak renomowanych piłkarzy jak Mateja Kežman, Savo Milošević czy Dejan Stanković.

One of Sergio Ramos' greatest moments at @realmadrid ????

Legends are forever.pic.twitter.com/a9CKu1wLEX

— ESPN FC (@ESPNFC) June 16, 2021

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Luis Aragonés postanowił zabrać go na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2006 do Niemiec, gdzie pomógł drużynie dotrzeć do 1/8 finałów.

Podczas finału Euro 2008, wygranego przez piłkarzy Hiszpanii, Sergio założył koszulkę, na której widniał Antonio Puerta, piłkarz Sevilla FC zmarły 28 sierpnia 2007. Na koszulce był także napis – „siempre con nosotros” („zawsze z nami”). Koszulkę ponownie założył podczas finału Euro 2012. Sergio został wybrany również do najlepszej jedenastki według FIFA tego turnieju.

W 2010 w RPA zdobył z reprezentacją Hiszpanii mistrzostwo świata. La Furia Roja pokonała w finale mundialu Holandię 1:0. Mecz rozstrzygnęła dogrywka, a bramkę zdobył Andrés Iniesta (116 min.). Sergio okazał się być niezwykle ważnym ogniwem swej drużyny. Wykonując 31 solowych rajdów był najczęściej dryblującym piłkarzem Mundialu, wyprzedzając tak ofensywnych piłkarzy jak Leo Messi czy Lukas Podolski. Ponadto według statystyk Castrol Index, Sergio Ramos uzyskał najwyższy ranking pośród wszystkich graczy, którzy wybiegli na murawy afrykańskich mistrzostw. Na Mistrzostwach Europy w 2012 Hiszpania pokonała w finale Włochy 4:0, a Sergio był na tych mistrzostwach najlepszym obrońcą Hiszpanii.

Sergio Ramos jest w związku z Pilar Rubio, reporterką. Mają czterech synów: Sergio (ur. 6 maja 2014), Marco (ur. 15 listopada 2015), Alejandro (ur. 25 marca 2018) oraz Máximo Adriano (ur. 26 lipca 2020). Agentem Ramosa jest jego brat Rene.

real madrit, domena publiczna

Wiadomości

Suski: Prezydent zapowiedział, że zrobi wszystko, aby chronić polskie rolnictwo i polską suwerenność

W niedzielę upały i burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenia

Rząd Tuska marnuje środki z KPO. Polskie dzieła sztuki trafią do Niemiec?

Kaczyński reaguje na aferę KPO: dzisiaj zło jest normą, całkowicie tolerowaną przez tę władzę

Sasin składa zawiadomienie do prokuratury ws. afery KPO. Zwraca się bezpośrednio do Żurka

Wydatki z Funduszu Sprawiedliwości a wydatki z KPO. To nagranie dowodzi hipokryzji KO [WIDEO]

Bocheński: Gdzie trafiają pieniądze z KPO? 400 tys. na Ministerstwo śledzia i wódki

"Praca marzeń” u Izabeli Janachowskiej?! Zamiast pensji… BUTY! Internauci: „Czy to żart?”

Kłopoty Tuska. Stanowski miażdży TVP. Kidawa o Nawrockim. Odlot Wałęsy i Giertycha

17-latek otworzył ogień w centrum miasta. Trzy osoby ranne po strzelaninie w Nowym Jorku [WIDEO]

Bieńkowski: w KPO umożliwiono prawnie składanie wniosków na takie głupoty

Prezydent podpisał projekt ustawy "Ochrona Polskiej Wsi": Polska nie będzie bezpieczna, jeśli nie będzie bezpieczna żywnościowo [WIDEO]

Przeraża ich aktywność prezydenta Nawrockiego, bo jest... zaraźliwa

KPO - Kasa Platformy Obywatelskiej

Maria Sadowska skończyła budowę domu marzeń! Przeniosła 120-letni budynek

Najnowsze

Suski: Prezydent zapowiedział, że zrobi wszystko, aby chronić polskie rolnictwo i polską suwerenność

Sasin składa zawiadomienie do prokuratury ws. afery KPO. Zwraca się bezpośrednio do Żurka

Wydatki z Funduszu Sprawiedliwości a wydatki z KPO. To nagranie dowodzi hipokryzji KO [WIDEO]

Bocheński: Gdzie trafiają pieniądze z KPO? 400 tys. na Ministerstwo śledzia i wódki

"Praca marzeń” u Izabeli Janachowskiej?! Zamiast pensji… BUTY! Internauci: „Czy to żart?”

W niedzielę upały i burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenia

Rząd Tuska marnuje środki z KPO. Polskie dzieła sztuki trafią do Niemiec?

Kaczyński reaguje na aferę KPO: dzisiaj zło jest normą, całkowicie tolerowaną przez tę władzę