Przejdź do treści
Republika W piątek zapraszamy na rozmowy polityczne w Radio Republika. O godz. 6:19 gościć będziemy politologa prof. Jacka Reginia Zacharskiego, o godz. 6:35 - Marka Budzisza, eksperta ds. Rosji, a o godz. 7:10 - europoseł Annę Zalewską, PiS
22:51 Nie żyje Stanisław Soyka, wokalista, pianista, kompozytor i aranżer. Miał 66 lat
Wydarzenie Kluby GP New York i New Jersey w imieniu organizatorów zapraszają Polonię na: XXXV Memoriał Kazimierza Deyny – turniej polonijnych drużyn: niedziela 24 sierpnia, Garfield High School, Garfield, NJ, początek 8:00 am
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenia Klub "Gazety Polskiej" w Sydney zaprasza na manifestację wspierającą żądania Polski o należne reparacje za straty II Wojny Światowej, przed Konsulatem Niemiec, 29 sierpnia (piątek), g. 1-3 pm., 100 William Street, Woolloomooloo, Sydney
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Roy Hodgson : Chcemy sprawdzić różne warianty gry ofensywnej

Źródło: thefa.com

Na konferencji przed meczem z Hiszpanią selekcjoner reprezentacji Anglii wyraził swoje plany wobec dwóch najbliższych meczów przygotowawczych do Euro 2016. Według Roya Hodgsona te spotkania będą najważniejszymi sprawdzianami dla alternatywnych strategii gry. Już dzisiaj ,,synowie Albionu" zmierzą się z Hiszpanią. Natomiast we wtorek zagrają z gospodarzami Mistrzostw Europy Francją. Najciekawszą informacją jest to, że w pierwszym spotkaniu na ławce usiądzie kapitan Anglików Wayne Rooney, który był najskuteczniejszym piłkarzem drużyny w eliminacjach.

Selekcjoner reprezentacji Anglii podkreślał ,iż są to dla jego drużyny najważniejsze mecze przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw. Nie będzie miał lepszej okazji, aby wypróbować różne ustawienia ofensywne swojego zespołu na najwyższym światowym poziomie. Dla młodych reprezentantów te dwa spotkania będą bardzo istotnym testem. Na jego podstawie mogą wiele zyskać w jego oczach. Zdradził również, że w pierwszym składzie meczu z piłkarzami del Bosque wystąpią w roli napastników Harry Kane oraz Ross Barkley.

Kapitan Wayne Rooney stwierdził, że obecnie kadra Anglii posiada dużo utalentowanych zawodników, którzy powinni udowodnić selekcjonerowi swoją wartość w dwóch najbliższych meczach towarzyskich.

Anglia była najlepszym zespołem eliminacji do turnieju we Francji. Na dziesięć spotkań zdobyła komplet punktów, tracąc tylko trzy bramki. M.in. w grupie dwukrotnie pokonując Szwajcarów. Hiszpania zdominowała grupę ,,C” z 27 punktami w tabeli, ulegając tylko raz Słowacji.Najlepszymi strzelcami w drużynie Roya Hodgsona byli Wanye Rooney z siedmioma trafieniami oraz Dany Wellbeck z sześcioma,natomiast wśród piłkarzy Del Bosque najbardziej skuteczny okazał się 22-letni Paco Alcacer. Młody napastnik Valencii zdobył pięć goli.

Będzie to mecz dwóch reprezentacji, które znakomicie wykorzystują czas na zmianę pokoleniową, nie tracąc przy tym swoich największych atutów. Kluczowym elementem tego sukcesu jest profesjonalny systemy szkolenia adeptów piłkarskich w tych krajach.

thefa.com

Wiadomości

Donald Tusk

Afera KPO zaszkodzi rządowi Tuska? Polacy nie mają wątpliwości

Kolejne miasto USA, do którego Trump wyśle Gwardię Narodową

Prezydent Trump wyznacza termin dla szans na pokój w Ukrainie

Amerykański senator grozi Kremlowi. Postawił ultimatum

Raków blisko awansu! By zwyciężyć wystarczył jeden gol

Legia pokonuje Hibernian w Edynburgu! Rewanż za tydzień

Konińska onkologia znowu przyjmuje pacjentów

Kompromitacja w Poznaniu! Lech przegrywa 1:5 z KRC Genk

Nie żyje Stanisław Soyka. Miał 66 lat

„Słowik” znowu ogląda świat zza krat

Jagiellonia zwyciężyła i przybliżyła się do fazy grupowej Ligi Konferencji

Przełom igrzysk olimpijskich! W Los Angeles obiekty zachowają nazwy sponsorów

Sandra Kubicka narzeka na śniadania w Grecji! „Budzik nastawiony, żeby zdążyć zjeść w spokoju”

Matysiak: to co dzieje się teraz w szpitalu w Koninie, będzie się działo niebawem w całej Polsce

Netanjahu zapowiada negocjacje z Hamasem w sprawie zakładników i ofensywę na Gazę

Najnowsze

Donald Tusk

Afera KPO zaszkodzi rządowi Tuska? Polacy nie mają wątpliwości

Raków blisko awansu! By zwyciężyć wystarczył jeden gol

Legia pokonuje Hibernian w Edynburgu! Rewanż za tydzień

Konińska onkologia znowu przyjmuje pacjentów

Kompromitacja w Poznaniu! Lech przegrywa 1:5 z KRC Genk

Donald Trump

Kolejne miasto USA, do którego Trump wyśle Gwardię Narodową

Donald Trump

Prezydent Trump wyznacza termin dla szans na pokój w Ukrainie

Putin

Amerykański senator grozi Kremlowi. Postawił ultimatum