Przejdź do treści
Republika Poseł PiS Przemysław Czarnek będzie gościem poranka Radia Republika o godz. 7:08
22:03 Holandia: tankowce z rosyjską i irańską ropą pływają pod fałszywą karaibską banderą
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką na spotkanie w dniu 28 lipca w Izbie Rzemiosła przy ulicy Prostej 38 w Olsztynie o godz. 17:00
Wydarzenie Klub „GP” Wejherowo zaprasza na spotkanie autorskie z Adamem Borowskim pt."Losy PEOWIACZEK inspiracją do obrony suwerenności Polski”, 22 lipca (wtorek), godz. 18:00, sala JPII przy Kolegiacie PW. Św Trójcy ul Kościuszki, przy Placu Wejhera, Wejherowo
Wydarzenie USA: Kluby Gazety Polskiej Nowym Jorku zapraszają 23 lipca o godz. 19.00 Polonię na spotkanie autorskie z europosłem Danielem Obajtkiem, które odbędzie się w Cracovia Manor, Wallington, NJ07057
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Rosyjscy sztangiści zdyskwalifikowani za doping. To nie koniec kar

Źródło: Pixabay, CC0

Międzynarodowa Federacja Podnoszenia Ciężarów (IWF) zdyskwalifikowała sześcioro rosyjskich sztangistów po analizie danych pozyskanych z moskiewskiego laboratorium antydopingowego. Wśród zawodników uznanych za winnych złamania przepisów dopingowych jest brązowy medalista olimpiady w Londynie, Rusłan Ałbiegow.

Choć są częściowo zmanipulowane, dane z moskiewskiego laboratorium służą Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) do tropienia zawodników, u których doszło do tuszowania pozytywnych wyników testów na obecność zabronionych substancji w organizmie.

Kary nałożono na Ałbiegowa, byłą mistrzynię świata Timę Turijewą, Jegora Klimonowa, Julię Konowałową, Maksyma Szejkę oraz Dmitrija Łapikowa. Ostatni z zawodników jest zdyskwalifikowany już po raz drugi. Wcześniej Łapikowowi odebrano brązowy medal igrzysk w Pekinie w 2008 r.

Szejko otrzymał zakaz startu w zawodach na okres sześciu lat, natomiast Łapikow na osiem lat. Pozostałych sztangistów zdyskwalifikowano na cztery lata, przy czym w przypadku wszystkich zawodników okres obowiązywania kar liczony jest od 2017 lub 2018 roku.

Jak dodała JWF, tymczasowo zawieszono kolejnych trzech rosyjskich sztangistów: byłego wicemistrza Europy Feliksa Chalibiekowa, Aleksieja Jemielianienkę i Arsena Boraganowa. Wkrótce można spodziewać się orzeczeń w sprawie ośmiorga kolejnych sportowców.

 

 

PAP

Wiadomości

co czwarty turysta na Ibizie trafia w ręce pogotowia z powodu narkotyków

Służby medyczne na Ibizie nie nadążają: co czwarty pacjent to ofiara narkotyków

Nadal nie odnaleziono ofiar powodzi w Teksasie. Wciąż szukają!

Pionierska technika w UK: ośmioro dzieci poczętych z DNA trojga rodziców

Eurofile w przebraniu: Kreml propaguje nienawiść, a jego ludzie wypoczywają

Sensacyjne nagranie z pustyni Gobi: najrzadszy niedźwiedź świata uchwycony na filmie!

Nie żyje  gwiazda „Bill Cosby Show”. Aktor utonął w Kostaryce

Polska zagra z Japonią w ćwierćfinale Ligi Narodów. Półfinał z Brazylią w zasięgu?

„W Punkt”: o pożytecznych idiotach Putina, którzy zakłócali antyimigranckie demonstracje

Najdroższe turystycznie miasto w Europie jest w Holandii

Bąkiewicz o prowokacji Giertycha po wizycie w Kanale Zero

Tumanowicz w Republice: koalicja strachu będzie trwać

Ofensywne wzmocnienie Lecha! Mistrz Polski sięga po zawodnika Celticu

Minister rolnictwa pożegna się z resortem? Jest nazwisko następcy

„Będzie się działo” – mówią o zaprzysiężeniu politycy z otoczenia Nawrockiego

Bąkiewicz: Polska nie stawia oporu. Migranci będą napływać masowo

Najnowsze

co czwarty turysta na Ibizie trafia w ręce pogotowia z powodu narkotyków

Służby medyczne na Ibizie nie nadążają: co czwarty pacjent to ofiara narkotyków

Sensacyjne nagranie z pustyni Gobi: najrzadszy niedźwiedź świata uchwycony na filmie!

gwiazdor Bill Cosby Show utopił się w Kostaryce

Nie żyje  gwiazda „Bill Cosby Show”. Aktor utonął w Kostaryce

Polska zagra z Japonią w ćwierćfinale Ligi Narodów. Półfinał z Brazylią w zasięgu?

„W Punkt”: o pożytecznych idiotach Putina, którzy zakłócali antyimigranckie demonstracje

powódź w Teksasie wciąż skrywa nieznany los kilku osób

Nadal nie odnaleziono ofiar powodzi w Teksasie. Wciąż szukają!

Wielka Brytania wyznacza nowe rozwiązania genetyczne. Dziecko ma troje rodziców

Pionierska technika w UK: ośmioro dzieci poczętych z DNA trojga rodziców

na co dzień propagują nienawiść do Europy, ale ochoczo korzystają z jej uroków

Eurofile w przebraniu: Kreml propaguje nienawiść, a jego ludzie wypoczywają