Reprezentacja Polski rozpoczęła zgrupowanie w Katowicach
W poniedziałek piłkarska kadra rozpoczęła zgrupowanie w Katowicach. Przed drużyną Michała Probierza dwa spotkania – towarzyskie starcie z Mołdawią oraz wyjazdowy mecz eliminacji mistrzostw świata z Finlandią.
Bez Lewandowskiego, z pożegnaniem Grosickiego
Z uwagi na lokalizację piątkowego meczu z Mołdawią, który odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, biało-czerwoni zebrali się tym razem w Katowicach, gdzie trenować będą na obiektach GKS-u. Na liście powołanych nie znalazł się Robert Lewandowski, który zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami selekcjonera i własną decyzją zrezygnował z udziału w czerwcowych spotkaniach z powodu zmęczenia sezonem. W jego miejsce opaskę kapitańską przejmie Piotr Zieliński, choć na poniedziałkowej konferencji prasowej obok trenera Probierza wystąpił Jakub Kiwior. Zieliński i Nicola Zalewski, dołączą do kadry z opóźnieniem po finale Ligi Mistrzów, w którym ich Inter Mediolan przegrał z PSG 0:5. Pojedynek z Mołdawią będzie wyjątkowy z jeszcze jednego powodu, po raz ostatni w koszulce z orłem na piersi wystąpi Kamil Grosicki. 95. mecz skrzydłowego Pogoni Szczecin będzie jego oficjalnym pożegnaniem z reprezentacją. Po spotkaniu kadra pozostanie na Śląsku do 8 czerwca, a następnie uda się do Helsinek, gdzie zmierzy się z Finlandią o punkty w eliminacjach MŚ 2026. Kolejne kwalifikacyjne spotkania zaplanowano na wrzesień – z Holandią w Rotterdamie i rewanżowo z Finlandią w Chorzowie.
Źródło: Republika, x.com
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Najnowsze
Jakubiak: na naszych oczach dochodzi do pewnego rodzaju wysiłku ws. eutanazji narodu
Odbudowa Ukrainy bez Prezydenta RP? „To niezrozumiałe, powinniśmy pokazać jedność”
Tuskowej minister nie pasuje tempo przyznawania medali dla seniorów. Jest odpowiedź