Polscy siatkarze coraz bliżej Rio
facebook.com/Polska-Siatkówka

Polscy siatkarze od soboty rozgrywają turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Po dwóch spotkaniach Mistrzowie Świata dwukrotnie zwyciężali 3:2, kolejno z Kanadą i z Francją. Dziś Polacy mierzyli z gospodarzem turnieju Japonią. Podopieczni Stephana Antigi pewnie zwyciężyli 3:0 (25:22, 25:16, 25:23) i tym samym objęli prowadzenie w rozgrywkach.

Formę jaką w ostatnim czasie prezentowali nasi Mistrzowie Świata była daleka od tej której kibice by oczekiwali. Jednak w dzisiejszym meczu z Japonia, Polscy siatkarze zagrali na najwyższym, światowym poziomie. Trzeba zaznaczyć, że Reprezentacja Japonii po porażce z Chinami 0:3, utrudniła swoją sytuacje w walce o Rio.
Początek był dość nerwowy. Ale z czasem rozkręcający się w meczu Bartosz Kurek i Michał Kubiak brylowali w ataku zdobywając cenne punkty. Do tego doszedł skuteczny blok. Pierwszy set padł łupem naszych siatkarzy którzy wygrali otwierającą odsłonę 25:22.

Drugi set odbywał się tylko pod dyktando Mistrzów Świata, którzy wygrali wysoko 25:16. Trzeci i jak się okazało ostatni set tego spotkania, był najbardziej zacięty i wyrównany. Po ciężkim boju punkt za punkt, Polacy ostateczni wygrali 25:23 i całe spotkanie 3:0.

Dzięki temu zwycięstwu nasi siatkarze objęli prowadzenie w turnieju z 7. punktami na koncie. Co więcej Polacy są jedyna drużyną która odniosła komplet zwycięstw. Jutro o godz. 8:40 polskiego czasu ,,Biało-Czerwoni” zmierzą się z Chinami, a za dwa dni z Wenezuelą. Na Igrzyska Olimpijskie bilety otrzymają trzy najlepsze drużyny turnieju a także najlepszy zespół z Azji.

Warto pomagać! Fundacja Republika odbuduje zniszczoną przez powódź szkołę w Lądku-Zdroju