Polscy hokeiści bliżej Igrzysk Olimpijskich. Białoruś pokonana
Fot:Flickr/EIHC Gdansk

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie pokonała Białoruś 1:0 w pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Naprzeciw Polaków stanęli faworyzowani Białorusini. Porażka na początek turnieju praktycznie przekreślałaby szansę Biało-czerwonym. Od początku pierwszej tercji to rywale zaczęli dominować, ale kapitalną formę pokazywał John Murray. Polacy zaczęli mieć problemy, kiedy na dwie minuty z boiska wyleciał Mateusz Bryk. W drugiej tercji gra była wyrównana, ale żadna z reprezentacji nie umieściła krążka w bramce rywala.

W trzeciej tercji wydawało się, że gol dla Białorusi jest kwestią sekund. W 15. minucie ostatniej tercji. Polacy wyprowadzili kontrę, dobrze zagrał Alan Łyszczarczyk. Podał jednak pod nogi Filipa Komorskiego, który oddał strzał, po którym krążek wtoczył się do bramki. Polacy wygrali sensacyjnie 1:0. W następnym meczu tego turnieju Polska zagra z faworytem eliminacji, Słowacją. Na koniec turnieju zagramy jeszcze z Austrią. Na Igrzyska pojedzie tylko zwycięzca turnieju.

Ależ zaimponowali mi hokeiści! Dzięki kapitalnej grze w obronie Polacy ???????? pokonali Białoruś ???????? 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) w pierwszym meczu kwalifikacji olimpijskich! Cóż za piękna sensacja!

Jutro gramy ze Słowacją - faworytem turnieju, ćwierćfinalistą tegorocznych mistrzostw świata.

— Dawid Brilowski (@BrilovD96) August 26, 2021
Portal TV Republika

„Przyjechali tylko dla PR-u”: mieszkańcy Wrocławia oburzeni wizytą von der Leyen i Tuska

Niebywałe: sprawca tragedii na Trasie Łazienkowskiej miał pięć zakazów prowadzenia! Burza w sieci po śmierci ojca rodziny

Gorąco w sieci: internauci krytykują Tuska po akcji ABW

Błaszczak: władza, która dziś Polską rządzi nie sprawdza się! Rozliczymy odpowiedzialnych za zaniedbania ws. powodzi [wideo]

Uderzenie w nielegalny hazard w Gdyni!

Republika: „W Punkt” o godz.20:20

Młodzi ludzie uratowali kościół przed powodzią

Miliony dla Fundacji WOŚP. PZU nie żałuje kasy

Policja zatrzymała pijanego ojca, który opiekował się dzieckiem!

Bagiński: strategia Tuska wobec kataklizmu to strategia picu i rozpaczliwe ratowanie wizerunku

Rada Muzeum Historii Polski staje w obronie dyrektora, którego chce odwołać koalicja 13 grudnia