Przejdź do treści
00:27 W wieku 78 lat zmarł Mark Snow, kompozytor muzyki filmowej. Publiczności znany był przede wszystkim jako autor muzyki do serialu "Z archiwum X"
23:01 Już w sobotę startuje nowy program w Telewizji Republika. Kilku znanych i lubianych dziennikarzy naszej stacji będzie spierać się w kilku tematach. REWOLWER już w sobotę o 9:10!
20:50 W poniedziałek prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser–Dudą złożą oficjalną wizytę w Republice Czeskiej
Wydarzenie Piotrków Trybunalski, ul. Przemysłowa 48, 5 lipca (sobota), godz. 14:00–19:00 - Zbiórka podpisów pod referendum z udziałem europosła Tobiasza Bocheńskiego
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim Zaprasza 6.07 (niedziela) o godz. 19.00 na Rynek Trybunalski na plenerowe spotkanie z europosłem Dominikiem Tarczynskim! 
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Wróciliśmy z dalekiej podróży. W naszej grupie dwa remisy

Źródło: x.com/@LaczyNasPilka

Polscy piłkarze w 4. kolejce Ligi Narodów zremisowali w Warszawie z Chorwacją 3:3. W drugim meczu grupy A1 Szkocja zremisowała w Glasgow z Portugalią 0:0. Biało-czerwoni nadal zajmują trzecie miejsce w tabeli. Prowadzi Portugalia, przed Chorwacją.

Polacy doskonale zaczęli mecz. Już w piątej minucie po podaniu Kacpra Urbańskiego bramkę strzałem z lewej strony pola karnego zdobył Piotr Zieliński. Ten sam duet dał biało-czerwonym jedyne trafienie w sobotnim meczu z Portugalią (1:3).

Po kwadransie dobrej gry podopiecznych trenera Michała Probierza do głosu doszli Chorwaci. W 19. minucie fenomenalnym strzałem z woleja popisał się Borna Sosa. W 24. gola strzelił Petar Sucic, a kilkadziesiąt sekund później, bo błędzie bardzo niepewnego Pawła Dawidowicza, podwyższył Martin Baturina. I było 1:3!

W końcówce pierwszej połowy nadzieje kibiców odżyły dzięki Nicoli Zalewskiemu, który po akcji Zielińskiego i podaniu Jakuba Kamińskiego trafił z lewej strony pola karnego w tzw. długi róg na 2:3.

Bohaterem drugiej części przez długi czas był bramkarz Marcin Bułka, który kilka razy popisał się znakomitymi interwencjami, m.in. po mocnym strzale z dystansu Luki Modrica.

W 62. minucie Probierz wprowadził do gry m.in. Roberta Lewandowskiego, który z powodu drobnego urazu nie zaczął gry od pierwszej minuty. Sześć minut później napastnik Barcelony asystował Sebastianowi Szymańskiemu przy wyrównującym golu.

Od 76. minuty Chorwaci musieli grać w dziesiątkę - czerwoną kartkę za faul na Lewandowskim zobaczył bramkarz Dominik Livakovic, przy próbie wybicia piłki daleko przed polem karnym. Przewagi zawodnika Polakom nie udało się jednak wykorzystać.

Portugalia natomiast nie wykorzystała szansy zapewnienie sobie awansu do ćwierćfinału. Podopieczni trenera Roberto Martineza w dwóch pozostałych spotkaniach potrzebują punktu, aby osiągnąć cel.

W tabeli z dziesięcioma punktami prowadzi Portugalia. Chorwacja ma siedem, a Polska cztery. Biało-czerwoni na inaugurację pokonali na wyjeździe 3:2 Szkocję, która z jednym punktem zamyka zestawienie.

Kolejne spotkania grupy A1 zostaną rozegrane 15 listopada. Wtedy Polska zagra na wyjeździe z Portugalią, a Szkocja podejmie Chorwację. Trzy dni później Polska u siebie zmierzy się ze Szkocją, a Chorwacja podejmie Portugalię.

W grupie A4 również z dziesięcioma punktami prowadzi Hiszpania, która wygrała u siebie z Serbią 3:0. Gole zdobyli Aymeric Laporte w 5. minucie, Alvaro Morata w 65. i Alex Baena w 77.

Trzy punkty do lidera traci Dania, po wyjazdowym remisie ze Szwajcarią 2:2. Helweci z punktem są na ostatnim miejscu, a trzecia Serbia ma cztery.

Zwycięzcy i wicemistrzowie grup najwyższej dywizji wezmą udział w ćwierćfinałach (20-25 marca). Lepsi z tych dwumeczów zakwalifikują się do turnieju Final Four. W poniedziałek jako pierwsi awans do ćwierćfinałów zapewnili sobie Niemcy.

Natomiast zespoły z ostatnich miejsc w grupach dywizji A spadną bezpośrednio do dywizji B, a drużyny z trzecich lokat w grupach dywizji A zagrają baraże z wicemistrzami grup dywizji B.

We wtorek rywalizowano też w dwóch grupach dywizji C. W grupie C2 na czele z kompletem 12 punktów jest Rumunia, która pokonała na wyjeździe Litwę 2:1. Trzy punkty mniej od lidera ma Kosowo, po wygranej u siebie z Cyprem 3:0.

W grupie C3 Irlandia Północna rozbiła u siebie Bułgarię 5:0 i awansowała na pierwsze miejsce. Punkt mniej ma Białoruś, która jedynie zremisowała z ostatnim Luksemburgiem.

Źródło: PAP

 

Wiadomości

Powodzie w USA. Nie zdążyli ewakuować dzieci

Debiut naszych na ME! Polki przegrały, ale...

Nowy program w Republice!!! Ulubieni dziennikarze w akcji!

MSZ reaguje na nocny atak na Kijów. Budynek polskiej ambasady uszkodzony

Pamiętają Państwo Krzysztofa Mieszkowskiego? Właśnie zaatakował obrońców granic

Ząbki: specsłużby dołączają do śledztwa, Sakiewicz deklaruje udostępnienie zdjęć z drona

O włos od tragedii

Czy SOP inwigiluje polityków? Spotkanie Hołowni wywołało burzę

Komisja KEP: wyrok TK ws. religii przywraca ład prawny w szkołach

Rozmowa Trump-Zełenski. Prezydent Ukrainy o wzajemnej zgodzie na współpracę

Prof. Czarnek w Kancelarii Prezydenta? To już nie takie pewne

Edyta Górniak poruszająco: „Wszystkie pieniądze wydaję na Allana albo na leczenie”

PiS chce odwołania von der Leyen. Jaki: Zablokujcie środki Niemcom

Hołownia o nocnym spotkaniu u Bielana: regularnie spotykam się z wszystkimi opcjami

Joanna Kołaczkowska zmaga się z nowotworem. "To wydarzyło się nagle. Sytuacja jest poważna" – mówi Robert Górski

Najnowsze

Powodzie w USA. Nie zdążyli ewakuować dzieci

Pamiętają Państwo Krzysztofa Mieszkowskiego? Właśnie zaatakował obrońców granic

Ząbki: specsłużby dołączają do śledztwa, Sakiewicz deklaruje udostępnienie zdjęć z drona

O włos od tragedii

Czy SOP inwigiluje polityków? Spotkanie Hołowni wywołało burzę

Debiut naszych na ME! Polki przegrały, ale...

Nowy program w Republice!!! Ulubieni dziennikarze w akcji!

MSZ reaguje na nocny atak na Kijów. Budynek polskiej ambasady uszkodzony