Przejdź do treści
22:48 Kamil Grosicki w piątkowym w meczu towarzyskim z Mołdawią na Stadionie Śląskim w Chorzowie ostatni raz wystąpił w piłkarskiej reprezentacji Polski. Doświadczony skrzydłowy zszedł z boiska w 32. minucie spotkania
22:40 W towarzyskim meczu piłkarskim, Polacy pokonali w piątek na Stadionie Śląskim w Chorzowie Mołdawię 2:0 (1:0). Bramki zdobywali: Matty Cash (38) i Bartosz Ślisz (88)
W Republice Maciej Wąsik w programie "Gość Dzisiaj": Mam nadzieję, że zwycięstwo wyborcze przyspieszy zmiany w Polsce
21:29 Prezydent Andrzej Duda rozmawiał dziś telefonicznie z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Tematem była przyszłość bezpieczeństwa Polski i regionu. Padły też ważne słowa o Karolu Nawrockim
20:55 Jak informuje Politico, Komisja Europejska rozważa opóźnienie wdrożenia przepisów o sztucznej inteligencji
20:15 Niemcy: Wzrasta zagrożenie terrorystyczne. Służby w stanie gotowości. Zatrzymano 14-latka mającego kontakty z ISIS
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej zaprasza do podpisywania list poparcia referendum lokalnego w Piotrkowie Tryb. Dziś przy Akademii Piotrkowskiej na ul. Słowackiego, od godz. 14.00
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
Spotkanie Klub "Gazety Polskiej" Wrocław zaprasza na spotkanie otwarte z red. nacz. "Gazety Polskiej" i prezesem Republiki - Tomaszem Sakiewiczem. 7 czerwca, godz. 13:00. Sala NOT, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 74, Wrocław
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Podolski: Miałem przyjść do Gónika na rok, a gram już czwarty sezon

Źródło: goal24.pl, wikipedia.com

„Początkowo miałem tu przyjść na rok, a gram już czwarty sezon. Każdy trening i mecz sprawia mi wielką radość” - oznajmił piłkarz „Górnika” Zabrze Lukas Podolski po meczu w Warszawie z „Legią” (1:1). 39-latek prawdopodobnie rozgrywa swój ostatni sezon w karierze.

Lukas Podolski urodził się 4. czerwca 1985 roku w Gliwicach, ale od dziecka był kibicem Górnika Zabrze. W wieku kilku lat wyjechał wraz z rodzicami do Niemiec. Występował w juniorskich reprezentacjach tego kraju, a w seniorskiej kadrze zadebiutował w 2004 roku. Uczestniczył w mistrzostwach Europy w Portugalii oraz w każdym turnieju mistrzowskim aż do Euro 2016 we Francji. W 2014 roku z reprezentacją wygrał mundial w Brazylii. Ma też w dorobku brązowe medale mistrzostw świata w Niemczech (2006) i RPA (2010). Natomiast w 2008 roku został wicemistrzem Europy. Łącznie w reprezentacji Niemiec rozegrał 130 meczów i strzelił 49 goli. Podolski kilkukrotnie mierzył się z reprezentacją Polski. Podczas Euro 2008 w Austrii i Szwajcarii strzelił biało-czerwonym dwa gole, a Niemcy wygrali w Klagenfurcie 2:0. 

Jego klubowa kariera jest mniej imponująca, choć występował w FC Koeln, Bayernie Monachium, Arsenalu Londyn, Interze Mediolan, Galatasaray Stambuł, Vissel Kobe i Antalyasporze. W 2021 roku mając 36 lat wywiązał się ze swojej obietnicy i przeszedł do Górnika, któremu kibicował od zawsze. „Początkowo miałem tu przyjść rok, a gram już czwarty sezon. Każdy trening i mecz sprawia mi wielką radość. Dobrze się tu czuję” - zadeklarował Podolski. 

Doświadczony piłkarz nie ogranicza się tylko do reprezentowania Górnika na boisku. Wskazując problemy organizacyjne, wspierał proces prywatyzacji i szukał inwestora. Podolski jest także udziałowcem klubu. „Górnik Zabrze idzie w dobrym kierunku. Coś się buduje i myślę, że za parę lat będą tego efekty” - przekonuje napastnik. 

10. października w Kolonii odbędzie się pożegnalny mecz „Poldiego” z udziałem jego przyjaciół i legend światowego futbolu, w tym wielu mistrzów świata z 2014 roku wraz z ówczesnym selekcjonerem niemieckiej reprezentacji - Joachimem Loewem i jego asystentem, a obecnie trenerem Barcelony – Hansim Flickiem. Na Rheinstadion gospodarze zmierzą się z Górnikiem Zabrze. „Moje nazwisko w Kolonii wciąż wiele znaczy. W dwa dni sprzedały się niemal wszystkie bilety. To dobry sygnał. Cieszę się na ten mecz. Może przyjść ponad 50 tysięcy ludzi” - oświadczył Podolski. 

39-letni piłkarz jest wychowankiem FC Koeln i został legendą tego klubu - rozegrał dla niego 181 spotkań, zdobywając 86 bramek i notując 41 asyst. „Bilety się dobrze sprzedają. Kibice się zmobilizują, żeby tam pojechać. Na pewno będzie fajnie” - zapewnił były reprezentant Niemiec. 

W sobotę Górnik zremisował 1:1 z Legią w Warszawie. W następnej kolejce „Górnicy” podejmą Zagłębie Lubin. „Przed nami kolejne treningi i mecze. Skupiam się na rywalizacji w lidze. Przed nami mecz u siebie i chcemy zdobyć trzy punkty” - powiedział Podolski. 

7. września w Dortmundzie odbył się pożegnalny mecz Łukasza Piszczka i Jakuba Błaszczykowskiego, którzy odnieśli wiele sukcesów z Borussią. Impreza okazała się wielkim sukcesem. Stadion Signal Iduna Park był wypełniony po brzegi. Podolski liczy na podobne zaangażowanie fanów 10. października. 

źródło: PAP 

Wiadomości

Trump nie odpuszcza. Sprawa trafiła do Sądu Najwyższego

Holandia: Upadek rządu! Jesienią wybory

Zełenski z gorzkim przekazem nie tylko do Trumpa

Rosjanie wycofują się z Mali. Nie dali rady

Polska pokonuje Mołdawię. Cash i Slisz strzelają, Grosicki żegnany z honorem

Bejda miażdży „komisję” Sroki ds. Pegasusa. Internauci: „W pogoni za rozumem”

Mocne słowa w „Agorze Klarenbacha” o wyborach: „Uratowaliśmy Polskę”

HIT! Giertych proponuje status „świadka koronnego” dla świadków „fałszerstw” wyborczych PiS

Wąsik: Mam nadzieję, że zwycięstwo wyborcze przyspieszy zmiany w Polsce

Tusk chwali się „rekordami” rządu. Internauci punktują: „Polacy widzą prawdę”

Duda po rozmowie z Trumpem: zwycięstwo Nawrockiego gwarancją współpracy z USA

Ida Nowakowska wraca na antenę… u boku legend opery!

Buda o PSL: polityka romansu z liberałami ich pożera

UE rozważa opóźnienie wdrożenia przepisów o sztucznej inteligencji

Niemcy: Wzrasta zagrożenie terrorystyczne. Służby w stanie gotowości

Najnowsze

Trump nie odpuszcza. Sprawa trafiła do Sądu Najwyższego

Polska pokonuje Mołdawię. Cash i Slisz strzelają, Grosicki żegnany z honorem

Bejda miażdży „komisję” Sroki ds. Pegasusa. Internauci: „W pogoni za rozumem”

Mocne słowa w „Agorze Klarenbacha” o wyborach: „Uratowaliśmy Polskę”

HIT! Giertych proponuje status „świadka koronnego” dla świadków „fałszerstw” wyborczych PiS

Holandia: Upadek rządu! Jesienią wybory

Zełenski z gorzkim przekazem nie tylko do Trumpa

Rosjanie wycofują się z Mali. Nie dali rady