Po strajku zawodniczek IHF zmieniła zasady dotyczące bikini
Po proteście wielu zawodniczek Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej złagodziła przepisy dotyczące strojów w plażowej odmianie konkurencji. Zrezygnowano z obligatoryjnego kostiumu bikini, dopuszczając krótkie spodenki.
W lipcu reprezentacja Norwegii zaprotestowała przeciwko strojom bikini. W mistrzostwach Europy wystąpiła w szortach. Zawodniczki została za to ukarana grzywną w wysokości 1500 euro. Stanowisko Norweżek poparło wiele zawodniczek z całego świata, a znana piosenkarka pop Pink zaoferowała się zapłacić nałożoną przez IHF karę.
Czytaj także: Sierż. Mosiej dba o bezpieczeństwo w Białymstoku. Po służbie odnosi sukcesy w zawodach bikini fitness
Miesiąc temu ministrowie sportu z Danii, Norwegii, Szwecji, Islandii i Finlandii zaapelowali do IHF i innych międzynarodowych federacji o dopuszczenie ubiorów, w których zawodniczki będą się czuły "komfortowo i wygodnie". IHF zaktualizowała przepisy dotyczące ubiorów.
#Sport | Ogromna radość Casha. Reprezentant z szansą na debiut już w przyszłym tygodniu.#włączprawdę #TVRepublikahttps://t.co/8jXb09ntQf
— Telewizja Republika ???????? #włączprawdę (@RepublikaTV) November 1, 2021
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Najnowsze
Cytat „piniendzy nie ma… i nie będzie” kończy 10 lat. Za chwilę rządy przejęło PiS i pieniądze się znalazły
Sakiewicz: Najważniejszy spór dziś w Polsce to pytanie, czy program wyborczy ma znaczenie
Tusk odleciał. „Człowiek Moskwy w Warszawie” oskarża Kaczyńskiego o to, że jest rosyjskim oligarchą