Pierwszy medal dla Rosji w Pjongczangu! Zuchwale triumfuje 15-latka
twitter.com

Alina Zagitova, która niedawno ukończyła 15 kat, zwyciężyła w kategorii solistek w łyżwiarstwie figurowym, zdobywając przy tym pierwszy złoty medal dla reprezentacji Rosji w Pjongczangu. Polki nie startowały w tej konkurencji.

Na drugim miejscu podium znalazła się jej koleżanka, Rosjanka Jewgenia Miedwiediewa. Brąz wywalczyła Kanadyjka Kaetlyn Osmond.

Your #PyeongChang2018 Ladies' #FigureSkating podium! This concludes an incredible #FigureSkating competition. ongratulations to all the athletes! #Olympics pic.twitter.com/CilP1pr6Dd

— Olympics (@Olympics) 23 lutego 2018

Zagitowa w programie krótkim uzyskała 82,92 punktu, co pozwoliło na ustanowienie nowego rekordu świata. W piątek w programie dowolnym otrzymała 156,65, plasując ją na drugim miejscu, spośród 24 startujących zawodniczek.

Dla 15-letniej Rosjanki olimpijskie złoto jest oczywiście największym sukcesem w dotychczasowej karierze. Wcześniej Alina Zagitowa sięgała po najcenniejsze krążki w mistrzostwach świata juniorów (2017) oraz w mistrzostwach Europy (2018).