„Pieroguszka” hitem igrzysk. Polska firma zasypana zamówieniami
Zimowe igrzyska olimpijskie przyniosły niespodziewany sukces polskiej firmie z Katowic. „Pieroguszka”, czyli poduszko-maskotka w kształcie pieroga, pojawiła się w rękach reprezentantek Polski w łyżwiarstwie figurowym i w krótkim czasie stała się viralem w mediach społecznościowych. Efekt to lawina zamówień i wstrzymanie wysyłki z powodu braku towaru.
Mnóstwo zamówień i wstrzymana sprzedaż
Maskotka szyta jest przez Spółdzielnię Socjalną Honolulu, która prowadzi sklep internetowy Luft. Jak podkreśla prezes Przemysław Sołtysik, pojawienie się „pieroguszki” na igrzyskach było spontaniczne i nie było elementem zaplanowanej akcji promocyjnej. Popularność produktu sprawiła jednak, że magazyn szybko się opróżnił, a firma musiała czasowo wstrzymać realizację nowych zamówień.
„Musieliśmy wstrzymać wysyłkę maskotek, bo po prostu nasz magazyn opustoszał”
– przyznaje Sołtysik.
Spółdzielnia działa w formule społecznej, zatrudnia osoby z niepełnosprawnościami i tworzy maskotki ręcznie, bez masowej produkcji. Obecnie trwają prace nad zwiększeniem możliwości wytwórczych, a zainteresowanie produktem napływa także z zagranicy, głównie ze Stanów Zjednoczonych i Kanady.
Źródło: Republika, x.com, sportowefakty.wp.pl
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Najnowsze
Zgoda na prace w Hucie Pieniackiej. Sukces prezydenta Nawrockiego
„Pieroguszka” hitem igrzysk. Polska firma zasypana zamówieniami
Leon XIV w Środę Popielcową: prawdziwa wspólnota rodzi się tam, gdzie uznaje się własne grzechy