Przejdź do treści
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Toronto GTA zaprasza na spotkanie z byłymi działaczami opozycji antykomunistycznej, 14 grudnia, godz. 2 PM. Polskie Centrum Kultury im. Jana Pawła II, Mississauga, Kanada
Klub "Gazety Polskiej" Częstochowa zaprasza na spotkanie z prof. Piotrem Grochmalskim 15 grudnia o godz. 18:30 w Auli Tygodnika „Niedziela” przy ul. 3 Maja 12 w Częstochowie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim, 20 grudnia, godz. 17:00, Andersia Hotel pl. Władysława Andersa 3, Poznań
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Kalisz zaprasza na spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim. 21 grudnia, godz. 17:00, Sala konferencyjna przy hotelu Hampton by Hilton, ul. Chopina 9, Kalisz
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Piąte miejsce Wąska, zwycięstwo Austriaka Tschofeniga w Zakopanem

Źródło: x.com/@pzn_pl

Paweł Wąsek był piąty, Kamil Stoch 24., a Dawid Kubacki 26. w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Aleksander Zniszczoł i Jakub Wolny odpadli po pierwszej serii. Zwycięstwo odniósł Austriak Daniel Tschofenig.

Wąsek uzyskał 136 m i 137 m - 300,3 pkt. 25-latek wyrównał swój najlepszy wynik w karierze. Piąty był również 4 stycznia w Innsbrucku. Stoch skoczył 133 m i 125,5 m - 269,2 pkt, a Kubacki po skokach na 132 m i 120 m otrzymał 257,2 pkt.

Do drugiej serii nie zakwalifikowało się dwóch Polaków. Aleksander Zniszczoł po skoku na 127 m był 34., a Jakub Wolny został zdyskwalifikowany.

Duży spadek Słoweńca

Anze Lanisek w pierwszej serii skoczył 145 m i był zdecydowanym liderem. Słoweniec w drugiej serii uzyskał 136 m i spadł na czwarte miejsce.

Ostatecznie wygrał lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Daniel Tschofenig. Austriak osiągnął 136 m i 139,5 m - 316,7 pkt. Drugi był Norweg Johann Andre Forfang, który po skokach na 137 m i 136 m stracił do zwycięzcy 7,3 pkt. Trzecie miejsce zajął Austriak Jan Hoerl, który skoczył 136 m i 140 m, uzyskując notę 309,3 pkt.

Źródło: x.com, PAP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Zamach ISIS w Syrii: Zginęło dwóch żołnierzy USA i tłumacz

Nowa Zelandia zmierza ku historycznej zmianie demograficznej

Islamiści planowali zamach na jarmark bożonarodzeniowy w Bawarii

Polonia w USA zapaliła światło wolności

Orkan szaleje nad Maderą. Odwołano loty, w tym do Polski

Historyczna zmiana w Wielkiej Brytanii dzięki Reform UK

Strzelanina w USA. Dwoje nie żyje, ośmiu w stanie krytycznym

Wysłannik Trumpa: jest zgoda Białorusi na wstrzymanie ruchu balonów nad Litwą

Mocne komentarze po opublikowaniu na stronie BBN raportu komisji ds. wpływów rosyjskich

Kuźmiuk: Tusk nie chce, aby przypominano, że jego nazwisko jest w Raporcie

Elon Musk pisze na X o Polsce. Wskazuje na "Gwałtowny spadek populacji"

Muzeum Wyklętych pamiętało o ofiarach wydarzeń sprzed 44 lat

Nawrocki w rocznicę 13 grudnia: postkomuniści z marginalnym poparciem wrócili do władzy

Mela Koteluk spełniła marzenie o macierzyństwie. Pokazała pierwsze zdjęcie

Matecki wraca do sprawy słynnej aplikacji wyborczej: przestępstwa nie było, przeprosin brak

Najnowsze

Zamach ISIS w Syrii: Zginęło dwóch żołnierzy USA i tłumacz

Orkan Emilia szaleje na Maderze

Orkan szaleje nad Maderą. Odwołano loty, w tym do Polski

Nigel Farage

Historyczna zmiana w Wielkiej Brytanii dzięki Reform UK

strzelanina w USA

Strzelanina w USA. Dwoje nie żyje, ośmiu w stanie krytycznym

Wysłannik Trumpa: jest zgoda Białorusi na wstrzymanie ruchu balonów nad Litwą

Nowa Zelandia zmierza ku historycznej zmianie demograficznej

jarmark bożonarodzeniowy w Niemczech

Islamiści planowali zamach na jarmark bożonarodzeniowy w Bawarii

Polonia w USA zapaliła światło wolności