Przejdź do treści
8:58 Prawo i Sprawiedliwość przejmie władzę po wyborach parlamentarnych w 2027 r., uważa 48,8 proc. uczestników badania przeprowadzonego agencję SW Research na zlecenie Onetu. Przeciwnego zdania była jedna czwarta pytanych (26,1 proc.)
8:32 Zginął 37-letni górnik po wypadku, do którego doszło w kopalni miedzi Polkowice-Sieroszowice, a dwaj inni są lekko ranni. Do oberwania mas skalnych doszło w sobotę wieczorem. Ogłoszono trzydniową żałobę
7:45 Mija 85 lat od pierwszej ucieczki więźnia z niemieckiego obozu Auschwitz. Udało się to 6 lipca 1940 roku Tadeuszowi Wiejowskiemu
Wydarzenie W niedzielę (6 lipca) o godz. 14:00 odbędzie się konferencja prasowa prezesa PiS - Jarosława Kaczyńskiego. Miejsce: DK13, Rosówek 17, 72-001
Wydarzenie W niedzielę (6 lipca) o godz. 16:00 w Szczecinie odbędzie się spotkanie z mieszkańcami. Miejsce: Nowa Dekadencja – Szczecińskie Centrum Kultury, Partyzantów 2
Wydarzenie Od poniedziałku 7.07 do piątku 11.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Trybunalskim przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim Zaprasza 6.07 (niedziela) o godz. 19.00 na Rynek Trybunalski na plenerowe spotkanie z europosłem Dominikiem Tarczynskim! 
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Piast mistrzem po raz pierwszy w historii!

Źródło: Wikimedia Commons

Piłkarze Piasta Gliwice po raz pierwszy w historii wywalczyli mistrzostwo Polski. W meczu ostatniej, 37. kolejki ekstraklasy pokonali u siebie Lecha Poznań 1:0 i w tabeli wyprzedzili o cztery punkty Legię, która zremisowała w Warszawie z Zagłębiem Lubin 2:2.

Do tej pory największym sukcesem Piasta było drugie miejsce, wywalczone w sezonie 2015/16.

 

Bramkę w niedzielnym meczu z Lechem zdobył w 27. minucie Piotr Parzyszek.

 

Podopieczni Waldemara Fornalika wygrali 13 z 16 ostatnich meczów. Łącznie zgromadzili 72 punkty, a Legia 68.

Zobacz również: 

VAR tylko na połowie spotkań ekstraklasy... Dlaczego? Boniek tłumaczy!

 

PIAST GLIWICE MISTRZEM POLSKI! pic.twitter.com/i0uSET45Vu

— Piast Gliwice S.A. (@PiastGliwiceSA) 19 maja 2019
media

Wiadomości

Dolnośląskie: Zginął górnik w kopalni miedzi Polkowice-Sieroszowice

Pokonujemy konkurekcnję. Republika najlepsza na YouTube! Dziękujemy

Wiceszefowa Polski 2050: nie wyjdziemy z koalicji, nie stworzymy nowej

Prokuratura zajmie się znieważeniem córki Karola Nawrockiego

Niemiecka policja wchodzi na polską ziemię i wypytuje Polaków

Rumunia: motocyklista zrobił selfie z niedźwiedziem. Nie przeżył

Protesty w Bułgarii przeciwko przyjęciu euro. Ludzie chcą referendum

Dramat w Więckowicach: pożar podczas wesela

Tragiczne wieści z Teksasu. Na obozie Camp Mystic byli Polacy

Tragiczny wypadek lotniczy w Austrii. Dwie osoby zginęły

„Nie Patrz w Górę”: NASA ma problemy. Czy da radę obronić Ziemię?

Alarmujące odkrycie: umrzesz na raka płuc bez palenia, jeśli...

Premier: liberalizm może jedynie zgubić Słowację

Bardzo złe wiadomości dla Putina i Rosji

Polacy strzegą granicy z Niemcami. Wsparł ich niemiecki europoseł!

Najnowsze

Dolnośląskie: Zginął górnik w kopalni miedzi Polkowice-Sieroszowice

Niemiecka policja wchodzi na polską ziemię i wypytuje Polaków

Rumunia: motocyklista zrobił selfie z niedźwiedziem. Nie przeżył

Protesty w Bułgarii przeciwko przyjęciu euro. Ludzie chcą referendum

Dramat w Więckowicach: pożar podczas wesela

Pokonujemy konkurekcnję. Republika najlepsza na YouTube! Dziękujemy

Wiceszefowa Polski 2050: nie wyjdziemy z koalicji, nie stworzymy nowej

Prokuratura zajmie się znieważeniem córki Karola Nawrockiego